O NAS
LOGOTYP migranciwpolsce.pl

Migranciwpolsce.pl to projekt zrzeszający fundacje
i stowarzyszenia pomagające uchodźcom i migrantom oraz instytucje działające na rzecz kryzysu humanitarnego na świecie.

Portal jest serwisem apolitycznym.
Nie jesteśmy związani z żadnym obozem politycznym.
Nasz projekt powstał z chęci pomagania najbardziej potrzebującym poprzez szerzenie informacji na temat działań, jakie są podejmowane przez instytucje niosące pomoc, a także z chęci uświadamia czytelników
i potencjalnych darczyńców odnośnie sytuacji związanej
z kryzysem humanitarnym na świecie.

Ważnym aspektem, który pozwala zrozumieć problemy ówczesnego świata, w kontekście kryzysu humanitarnego
i sfery związanej z tematyką uchodźców oraz migrantów, są zagadnienia geopolityczne, na które chcemy zwrócić szczególną uwagę.

Przekaż 1% podatku
EnglishGermanItalianPolishRussianUkrainian
Pierwsze-zajęcia-w-nowo-wybudowanej-sali

Pierwsze zajęcia w nowo wybudowanej sali!

Powstaje przy domu TANGA prowadzonym przez Stowarzyszenie Misji Afrykańskich. Marzymy, by młodzież i dzieci z albinizmem mogły się tam integrować z rówieśnikami z sąsiedztwa.

Budowa sali w Tanzanii jest już prawie skończona!

Powstaje przy domu TANGA prowadzonym przez Stowarzyszenie Misji Afrykańskich. Marzymy, by młodzież i dzieci z albinizmem mogły się tam integrować z rówieśnikami z sąsiedztwa.

IMG_5036

To miejsce ma szansę stać się przestrzenią, która połączy dwa światy. Światy, które przez wiele lat się wykluczały, bo nie miały szansy się poznać. Osoby z albinizmem przez lata były na marginesie społeczeństwa, żyjąc w strachu.

Mocno wierzymy w to, że takie działania, pozwolą budować nową rzeczywistość. Małymi krokami, ale wykonanymi przez wiele osób realnie zmieniamy świat. Chcemy pomóc w akceptacji i zrozumieniu wartości każdego życia, bez względu na kolor skóry, wiek i język, którym się posługujemy.

Kolejne prace wykończeniowe są nadal w planach, a już teraz odbywają się tam PIERWSZE ZAJĘCIA! Mimo że dzieciaki mają jeszcze wakacje, trwają przygotowania do nowego roku szkolnego! Przez SMA prowadzone są korepetycje i dodatkowe zajęcia dla dzieci i młodzieży 📖

Dziękujemy Wam, że pomagacie nam pomagać! Jeśli chcielibyście dołożyć swoją cegiełkę do budowy sali, z całego serca zapraszamy! Link do zbiórki.

IMG_5040

IMG_5041

IMG_5043

IMG_5042

Podziel się z:
Oceń ten artykuł

DAJEMY KOBIETOM SKRZYDŁA poprzez wyrównywanie szans ekonomicznych, społecznych i prawnych. Zapewniamy dostęp do edukacji, opieki medycznej oraz spełniamy Ich marzenia. Pomagamy Kobietom w Polsce i na świecie.Od wielu lat, jeżdżąc z kamerą po świecie, spotykam niezwykłe Kobiety. I choć urodziłyśmy się w innych miejscach, mamy inny kolor skóry czy wyznanie więcej nas łączy niż różni. Każda z nas chce być szczęśliwa, kochać i być kochana, rozwijać się, zapewnić swoim dzieciom lepsze życie. Potrzebujemy czuć się bezpiecznie, żeby się uczyć i rozwijać. Los jednak nie dla wszystkich był łaskawy.Teraz możemy to zmienić!