-3.8 C
Warszawa
1 grudnia, 2023, 17:31
MigranciwPolsce.pl
Fotowoltaika-dla-internatu-w-Mampikony

Fotowoltaika dla internatu w Mampikony

[mkd_section_title pattern_style=”dark” title=”Fotowoltaika dla internatu w Mampikony “]

PRZEKAZALIŚMY 800 EURO NA ZAKUP ZESTAWU FOTOWOLTAICZNEGO DLA INTERNATU DLA UBOGICH DZIEWCZĄT W MAMPIKONY. W placówce mieszka 15 uczennic, które bez tego wsparcia nie miałyby szans na naukę. Niestety, internat boryka się z problemem przerw w dostawach prądu. Jest to szczególnie uciążliwe wieczorami, gdyż dziewczęta wtedy nie mogą się uczyć.

Na zdjęciu jedna z mieszkanek internatu – Felicie Raharisoa. Dziewczyna mieszkała w małym szałasie z bambusa w bardzo skromnych warunkach. Mama jest wdową i wychowuje trójkę dzieci w wieku szkolnym. Tato zmarł w wyniku ataku malarii. Mama nie ma stałej pracy i każdego ranka szuka jakiegoś zarobkowego zajęcia. Często pierze nad rzeką lub sezonowo najmuje się do pracy przy uprawie ryżu. Zazwyczaj nie wystarcza to na podstawowe wyżywienie rodziny, nie mówiąc już o edukacji dzieci. Często jedzą tylko gotowany maniok. Felicie ukończyła wcześniej trzy klasy gimnazjum w państwowej szkole i gdyby nie pomoc, groziło jej przerwanie nauki z powodu biedy.

Felicie jest lubiana za swoją prostotę i dobre serce. Ma ogromne zdolności aktorskie i dosłownie na zawołanie może zagrać scenkę, która rozbawia wszystkich do łez. Chciałaby zostać nauczycielką i zajmować się małymi dziećmi. W internacie zajmuje się najmłodszymi koleżankami.

 

Felicie Raharisoa
[mkd_separator type=”full-width” thickness=”1″]

Polecane wiadomości

Ten maluch dzięki Wam otrzymuje leki ratujące jego życie Jest leczony w misyjny…

Redemptoris Missio

Ruszyła pierwsza forma finansowego wsparcia 32. Finału WOŚP! Już teraz możecie wspierać cel 32. Finału WOŚP …

WOŚP

Zaawansowane stanowisko dowodzenia obrońców Kupiańska. To zaszczyt gościć i nagradzać…

Zelenskiy Official

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej