O NAS
LOGOTYP migranciwpolsce.pl

Migranciwpolsce.pl to projekt zrzeszający fundacje
i stowarzyszenia pomagające uchodźcom i migrantom oraz instytucje działające na rzecz kryzysu humanitarnego na świecie.

Portal jest serwisem apolitycznym.
Nie jesteśmy związani z żadnym obozem politycznym.
Nasz projekt powstał z chęci pomagania najbardziej potrzebującym poprzez szerzenie informacji na temat działań, jakie są podejmowane przez instytucje niosące pomoc, a także z chęci uświadamia czytelników
i potencjalnych darczyńców odnośnie sytuacji związanej
z kryzysem humanitarnym na świecie.

Ważnym aspektem, który pozwala zrozumieć problemy współczesnego świata w kontekście kryzysu humanitarnego
i sfery związanej z tematyką uchodźców oraz migrantów, są zagadnienia geopolityczne, na które chcemy zwrócić szczególną uwagę.

Przekaż 1% podatku
EnglishGermanItalianPolishRussianUkrainian
wakacje-z-caritas2

Polsko-ukraińskie wakacje z Caritas

Wakacyjna Akcja Caritas ma w tym roku wyjątkowy charakter – w koloniach, półkoloniach i innych formach aktywności, oprócz polskich podopiecznych diecezjalnych Caritas, weźmie udział blisko 2 tys. dzieci z Ukrainy.

W skali całego kraju na kolonie z Caritas wyjedzie ok. 10,5 tys. dzieci w tym ok. 1,7 tys. dzieci ukraińskich. Poza tym z innych form aktywności, tj. półkolonii i wycieczek przygotowanych przez Caritas diecezjalne, skorzysta ok. 4,3 tys. dzieci.

– W Wakacyjnej Akcji Caritas weźmie więc w tym roku udział łącznie ok. 14,8 tys. dzieci. Wiele z nich odwiedzi atrakcyjne turystycznie miejsca, m.in. nad morzem czy w górach. Inne spędzą czas w ciekawy sposób, choć bliżej swojego miejsca zamieszkania. Organizatorzy dołożą wszelkich starań, aby nie zabrakło zajęć sportowych, rozrywek i dobrej, a przy tym bezpiecznej, zabawy – zapewnia Renata Pruszkowska z Caritas Polska.

Wakacyjna Akcja Caritas będzie w tym roku organizowana przez blisko 40 Caritas diecezjalnych. Znana od lat inicjatywa wraca do dawnego rozmachu po przerwie spowodowanej pandemią. Caritas Polska dofinansuje organizację integracyjnych, polsko-ukraińskich wakacji, kwotą blisko 2,8 mln zł.

Wspieraj Caritas przez https://caritas.pl

źródło: https://caritas.pl

Podziel się z: