O NAS
LOGOTYP migranciwpolsce.pl

Migranciwpolsce.pl to projekt zrzeszający fundacje
i stowarzyszenia pomagające uchodźcom i migrantom oraz instytucje działające na rzecz kryzysu humanitarnego na świecie.

Portal jest serwisem apolitycznym.
Nie jesteśmy związani z żadnym obozem politycznym.
Nasz projekt powstał z chęci pomagania najbardziej potrzebującym poprzez szerzenie informacji na temat działań, jakie są podejmowane przez instytucje niosące pomoc, a także z chęci uświadamia czytelników
i potencjalnych darczyńców odnośnie sytuacji związanej
z kryzysem humanitarnym na świecie.

Ważnym aspektem, który pozwala zrozumieć problemy współczesnego świata w kontekście kryzysu humanitarnego
i sfery związanej z tematyką uchodźców oraz migrantów, są zagadnienia geopolityczne, na które chcemy zwrócić szczególną uwagę.

Przekaż 1% podatku
EnglishGermanItalianPolishRussianUkrainian
Redemptoris Missio

Pomoc humanitarna dla Ukrainy – Redemptoris Missio

Przed miesiącem z Poznania wyruszył transport pomocy humanitarnej dla Ukrainy. W ramach Akcji „Światełko dla Ukrainy” – zbieraliśmy świece, koce i śpiwory, zakupiliśmy też agregaty prądotwórcze. Transport szczęśliwie dotarł na miejsce do miasta Izium z okręgu charkowskiego. Każdego dnia docierają do nas stamtąd setki zdjęć i filmy, na których mieszkańcy dziękują za pomoc z Poznania.
Wojna w Ukrainie przynosi ludziom niekończące się cierpienie, sytuacja humanitarna w tym kraju nie ulega poprawie, wiele osób pozostaje bez prądu i ogrzewania a trwa zima.
Polacy bardzo hojnie odpowiedzieli na nasz apel. Zebraliśmy ponad 15 ton pomocy. Kiedy na zdjęciach rozpoznajemy spakowane przez nas dary, to dla nas bardzo wzruszające momenty. To je w naszej pracy lubimy najbardziej. Im większe okrucieństwo Rosjan, o jakim codziennie donoszą media, tym bardziej otwierają się serca naszych Darczyńców. Zbiórki organizowane były przez szkoły, parafie i grupy znajomych. Otrzymaliśmy również generatory prądu i latarki. Włóczkerski zrobiły na drutach setki czapek i rękawic.
Z całego serca dziękujemy za udział w akcji „Światełko dla Ukrainy” ❤🤝🕯🇺🇦

Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”

Nr rachunku: 09 1090 2255 0000 0005 8000 0192

Źródło: https://redemptorismissio.org/

Podziel się z: