O NAS
LOGOTYP migranciwpolsce.pl

Migranciwpolsce.pl to projekt zrzeszający fundacje
i stowarzyszenia pomagające uchodźcom i migrantom oraz instytucje działające na rzecz kryzysu humanitarnego na świecie.

Portal jest serwisem apolitycznym.
Nie jesteśmy związani z żadnym obozem politycznym.
Nasz projekt powstał z chęci pomagania najbardziej potrzebującym poprzez szerzenie informacji na temat działań, jakie są podejmowane przez instytucje niosące pomoc, a także z chęci uświadamia czytelników
i potencjalnych darczyńców odnośnie sytuacji związanej
z kryzysem humanitarnym na świecie.

Ważnym aspektem, który pozwala zrozumieć problemy współczesnego świata w kontekście kryzysu humanitarnego
i sfery związanej z tematyką uchodźców oraz migrantów, są zagadnienia geopolityczne, na które chcemy zwrócić szczególną uwagę.

Przekaż 1% podatku
EnglishGermanItalianPolishRussianUkrainian
bejrut

Pomoc PAH w Bejrucie

Dokładnie dwa lata temu doszło do ogromnej eksplozji w porcie w Bejrucie. W wyniku wybuchu zniszczona została znaczna część miasta, zginęło ponad 200 osób, a 7000 zostało rannych. Wiele osób straciło dach nad głową i dorobek życia.
PAH zareagowała natychmiast, niosąc pomoc osobom, których mieszkania zostały dotknięte falą eksplozji. Wymienialiśmy drzwi, wstawialiśmy nowe okna, naprawialiśmy popękane ściany i zepsutą elektrykę.
Wspieraliśmy finansowo tych, którzy stracili jedyne źródło dochodów, aby mogli zakupić jedzenie, wodę, leki. Prowadziliśmy również sesje wsparcia psychospołecznego i konsultacje indywidualne dla osób doświadczających traumy po wybuchu.
To wszystko było możliwe dzięki ogromnej solidarności Polek i Polaków. To był czas wielkiego cierpienia, ale i empatii. Dziękujemy! 💙
Wspieraj nasze działania ➡ https://pah.org.pl/wplac
Bejrut 1
Bejrut 2
Bejrut 3
Podziel się z: