O NAS
LOGOTYP migranciwpolsce.pl

Migranciwpolsce.pl to projekt zrzeszający fundacje
i stowarzyszenia pomagające uchodźcom i migrantom oraz instytucje działające na rzecz kryzysu humanitarnego na świecie.

Portal jest serwisem apolitycznym.
Nie jesteśmy związani z żadnym obozem politycznym.
Nasz projekt powstał z chęci pomagania najbardziej potrzebującym poprzez szerzenie informacji na temat działań, jakie są podejmowane przez instytucje niosące pomoc, a także z chęci uświadamia czytelników
i potencjalnych darczyńców odnośnie sytuacji związanej
z kryzysem humanitarnym na świecie.

Ważnym aspektem, który pozwala zrozumieć problemy współczesnego świata w kontekście kryzysu humanitarnego
i sfery związanej z tematyką uchodźców oraz migrantów, są zagadnienia geopolityczne, na które chcemy zwrócić szczególną uwagę.

Przekaż 1% podatku
EnglishGermanItalianPolishRussianUkrainian
UNHCR

Przy wsparciu UNHCR i Kijowskiej Obwodowej Administracji Państwowej ukraińska firma QHome produkuje i instaluje 100 domów dla rodzin, które straciły domy w wyniku wojny

15 marca 2023 r. – W regionie Kijowa domy prefabrykowane budowane przez QHome są instalowane na prywatnych gruntach rodzin, których domy zostały zniszczone w wyniku inwazji Rosji na pełną skalę na Ukrainę. Taki dom jest odpowiedni dla czteroosobowej rodziny i jest wyposażony we wszystko, co niezbędne. Projekt został zainicjowany i wspierany przez UNHCR, Agencję ONZ ds. Uchodźców, we współpracy z Obwodową Administracją Państwową w Kijowie.

W ramach projektu zostanie zainstalowanych 100 domów. Pierwsza partia domów prefabrykowanych jest dostarczana dla najbardziej dotkniętych wojną społeczności rejonu Buchansky. Zastępca szefa Kijowskiej Administracji Państwowej Mykoła Bojko i przedstawicielka UNHCR na Ukrainie Karolina Lindholm Billing odwiedzili rodzinę, która otrzymała prefabrykowany dom we wsi Niżujłowicze w powiecie buczańskim.

Dom rodziny został zniszczony w wyniku nalotu sił rosyjskich. Od tego czasu rodzina wynajmuje mieszkanie w innej lokalizacji. Otrzymanie prefabrykowanego domu jest dla nich szansą na powrót do swojej ziemi i społeczności oraz rozpoczęcie odbudowy swojego życia.

DSC01095Zdjęcie: ©QHome

DSC01085Zdjęcie: ©QHome

DSC01086Zdjęcie: ©QHome

DSC01098Zdjęcie: ©QHome

„Naszym głównym celem jest pomoc ludziom w powrocie do domów. Takie prefabrykowane domy są przeznaczone do zamieszkania i pozwalają ludziom odbudowywać zniszczone domy, mieszkając na własnych podwórkach. Dla wielu bardzo ważne jest, aby nie tracić kontaktu z miejscem, w którym minęło całe życie. Jestem wdzięczny UNHCR za nieustanne wsparcie, pomoc i realizację tego ważnego projektu” – podkreślił Mykoła Bojko.

„ Z naszych bezpośrednich konsultacji z osobami wewnętrznie przesiedlonymi i Ukraińcami, którzy uciekli za granicę, wiemy, że posiadanie bezpiecznego i ciepłego domu, do którego można wrócić, jest jednym z głównych czynników umożliwiających trwały i godny powrót. Dlatego współpracujemy z administracjami obwodowymi, takimi jak ta w Kijowie, aby wspierać ludzi w remontach domów i pilotujemy inicjatywy takie jak ta z QHome ” – powiedziała Karolina Lindholm Billing, przedstawicielka UNHCR na Ukrainie. „ Szczególnie ważne jest to, że pracujemy nad tym projektem razem z ukraińską firmą, która zatrudnia ukraińskich pracowników i wnosi wkład w lokalną gospodarkę”.

DSC00968Zdjęcie: ©QHome

DSC00961Photo: ©QHome

DSC01102Photo: ©QHome

DSC00922Zdjęcie: ©QHome

Domy prefabrykowane są produkowane z trwałych materiałów przez QHomes i wyposażone w meble produkcji ukraińskiej. Po zamontowaniu jednostki mieszkalne są gotowe do użytku. Jego powierzchnia to 25 metrów kwadratowych, przeznaczona dla maksymalnie 4 osób. Dom jest wyposażony we wszystko, co niezbędne, w tym piec opalany drewnem, klimatyzator, lodówkę, toaletę i prysznic oraz działającą kuchnię. Dodatkowo wyposażone jest w meble – łóżka, stół i krzesła.

Źródło: https://www.unhcr.org/ua/en/54859-houses-for-war-affected-people.html

Zdjęcie główne: ©UNHCR/Alina Kowalenko

 

Podziel się z: