O NAS
LOGOTYP migranciwpolsce.pl

Migranciwpolsce.pl to projekt zrzeszający fundacje
i stowarzyszenia pomagające uchodźcom i migrantom oraz instytucje działające na rzecz kryzysu humanitarnego na świecie.

Portal jest serwisem apolitycznym.
Nie jesteśmy związani z żadnym obozem politycznym.
Nasz projekt powstał z chęci pomagania najbardziej potrzebującym poprzez szerzenie informacji na temat działań, jakie są podejmowane przez instytucje niosące pomoc, a także z chęci uświadamia czytelników
i potencjalnych darczyńców odnośnie sytuacji związanej
z kryzysem humanitarnym na świecie.

Ważnym aspektem, który pozwala zrozumieć problemy współczesnego świata w kontekście kryzysu humanitarnego
i sfery związanej z tematyką uchodźców oraz migrantów, są zagadnienia geopolityczne, na które chcemy zwrócić szczególną uwagę.

Przekaż 1% podatku
EnglishGermanItalianPolishRussianUkrainian

Przylądek HOPE. Pomóż cudzoziemcom w ramach wolontariatu Caritas Polska

Mówisz dobrze po angielsku? Chcesz się zaangażować w pomoc uchodźcom? Zapraszamy do udziału w wolontariacie Caritas pod hasłem Przylądek HOPE. W ramach projektu udzielamy wsparcia osobom w kryzysie uchodźczym, które uciekły do naszego kraju przed wojną lub niesprawiedliwością i oczekują na ustabilizowanie swojego statusu.

Poszukujemy wolontariuszy, którzy będą pomagać uchodźcom na granicy polsko-ukraińskiej oraz w ośrodku dla cudzoziemców w Lininie pod Warszawą. Zapraszamy do wolontariatu z cudzoziemcami pod hasłem Przylądek HOPE!

Pomóż uchodźcom z Ukrainy

Ukraińscy uchodźcy potrzebują podstawowego wyżywienia, ciepłego schronienia, pomocy w znalezieniu mieszkania w Polsce i kontaktach z urzędami. Od początku wojny tysiące wolontariuszy Caritas pracują w ośrodkach pomocy dla migrantów i uchodźców oraz nad samą granicą. Nasi przyjaciele ze wschodu nieustannie potrzebują wsparcia. Dołącz do nas!

Pomóż cudzoziemcom w Lininie

Wolontariusze Caritas regularnie prowadzą w Lininie warsztaty dla młodzieży i dorosłych, gry i zabawy dla dzieci, zajęcia sportowe (piłka nożna, koszykówka), taneczne (poznawanie muzyki z różnych krajów) i artystyczne, przywożą też w miarę potrzeb pomoc rzeczową (ubrania, przybory szkolne, gry, zabawki. Zajęcia umożliwiają uchodźcom przełamanie barier językowych, przygotowanie się do integracji z polskim społeczeństwem i pomagają w przyszłym usamodzielnieniu się.

Wolontariusze Caritas prowadzą zajęcia w Lininie raz w tygodniu. Dla uchodźców to szansa na pogłębienie integracji oraz wyrwanie z monotonii oczekiwania na uzyskanie prawa do pracy i stałego pobytu w Polsce. Dla wolontariuszy to okazja do wyjątkowej pracy społecznej, zaprezentowania cudzoziemcom polskiej kultury i poznania ich własnych obyczajów. Dołącz do nas w ośrodku w Lininie!

Formularz rekrutacyjny

Zachęcamy do zgłoszenia! Podaj w formularzu, czy masz doświadczenie z wolontariatem, określ swoją dyspozycyjność i odpowiedz na inne pytania, które pomogą nam zakwalifikować Cię do konkretnych zadań.

Formularz zgłoszeniowy

Przesyłając dane za pośrednictwem formularza, akceptujesz informację o przetwarzaniu danych osobowych:

Wolontariat_HOPE_informacja_RODO

Dodatkowy kontakt mailowy pod adresem wolontariat@caritas.org.pl

Wolontariat HOPE – dlaczego tak się nazywa?

Ośrodek dla cudzoziemców w Lininie koło Warszawy zapewnia tymczasowe schronienie osobom i rodzinom uciekającym przed wojną, m.in. Czeczeńcom, Afgańczykom czy uchodźcom z Ukrainy. Jego mieszkańcy przebywają w nim do czasu uregulowania ich statusu. Ośrodek regularnie odwiedzają wolontariusze związani z Centrum Wolontariatu Caritas Polska przy ul. Chłodnej w Warszawie. Prowadzą oni różnorodne warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Celem tych zajęć jest aktywizacja i integracja, które ułatwią cudzoziemcom podjęcie kroków w kierunku usamodzielnienia.

Źródło: https://caritas.pl/

Podziel się z: