25.2 C
Warszawa
28 września, 2023, 13:50
MigranciwPolsce.pl
01 LIP: Genialne. Ukraińcy ZASTAWILI DOSKONAŁĄ PUŁAPKĘ | Wojna w Ukrainie Wyjaśniona

01 LIP: Genialne. Ukraińcy ZASTAWILI DOSKONAŁĄ PUŁAPKĘ |🔴 Wspieraj poprzez zakupy w sklepie: https://uasupporter.com/RZU
🔵 Rozważ wspieranie kanału poprzez dołączenie do grona wspierających: https://www.youtube.com/channel/UC-Q1gV2g_ck4LZG8axhAeVg/join
🔵 Wspieraj poprzez kliknięcie przycisku “Podziękuj” obok łapki w górę i przycisku do udostępniania
🔵Oficjalne tłumaczenie kanału @RFU

Dzień 492

Dziś najbardziej zacięte walki toczyły się w regionie Chersonia

Po katastrofalnej rosyjskiej operacji lądowej, w której rosyjskie jednostki powietrznodesantowe ucierpiały w wyniku bratobójczego ognia, siły rosyjskie tymczasowo przeszły na zdalne metody eliminacji ukraińskiego przyczółka
Rosyjskie media podały, że siły rosyjskie użyły amunicji zapalającej do spalenia domów zajmowanych przez Ukraińców, a następnie wykorzystały systemy TOS-1 w celu zwiększenia szkód.
Jednak nad ranem Rosjanie odkryli, że Ukraińcy nie tylko utrzymali obecność w tym regionie, ale także przeprowadzili planowane wzmocnienie i kontynuowali dalsze ruchy.

Siły rosyjskie zareagowały na te wydarzenia, organizując jeszcze większy atak naziemny
Rosyjskie media donoszą, że rosyjskie jednostki desantowe wykorzystały praktycznie wszystkie typy opancerzonych pojazdów bojowych, aby dotrzeć do linii kontaktu i zmniejszyć obszar ukraińskiej kontroli.
Niestety dla Rosjan, Ukraińcy wykorzystali systemy zdalnego minowania do rozrzucenia min wzdłuż jedynej drogi, z której mogli korzystać Rosjanie.
Nagrania geolokalizacyjne potwierdziły, że Rosjanie stracili kilka sztuk sprzętu, ledwo przekraczając most w pobliżu Oleszek.
Rosyjskie media powiązane z wojskiem poinformowały również, że jednostki, którym udało się dotrzeć do linii zerowej, miały trudności z realizacją swoich planów z powodu przytłaczającego ostrzału artyleryjskiego i moździerzowego.
Ukraińska strona rzeki jest stroma i wysoka, co ułatwia Ukraińcom zapewnienie wsparcia ogniowego i odpieranie rosyjskich ataków.

Rosyjscy analitycy zaczęli podejrzewać, że siły rosyjskie robią dokładnie to, czego chcą Ukraińcy, czyli wyprowadzają samobójcze ataki wzdłuż jedynej dostępnej drogi, która do tego jest zaminowana, tylko po to, by wypchnąć Ukraińców spod mostu.
Rosyjscy żołnierze również zaczęli wyrażać niezadowolenie i stwierdzili, że rosyjskie dowództwo marnuje życia żołnierzy, aby osiągnąć cel, który można zrealizować za pomocą uderzenia rakietowego.
Przypadkowo lub nie, później tego samego dnia rosyjskie siły powietrzne wystrzeliły Iskandera na główną ukraińską fortyfikację.

Wiele rosyjskich mediów natychmiast poinformowało, że ukraińskie pozycje zostały zniszczone, a Ukraińcy nie utrzymywali już najsilniejszej części regionu.
Aby przejąć resztę terytoriów i zabić pozostałych ukraińskich żołnierzy, siły rosyjskie użyły łodzi do rozmieszczenia wojsk w regionie, aby uniknąć rozproszonych min wzdłuż drogi.
Niestety dla Rosjan, była to ukraińska pułapka
W momencie, gdy Rosjanie dotarli na plażę i wyłączyli silnik, ukraińscy operatorzy dronów zaczęli zrzucać granaty na rosyjskie łodzie.
Rosyjscy żołnierze natychmiast wskoczyli do wody, ponieważ uruchomienie silnika wymaga czasu, a pozostanie w unieruchomionej łodzi było pewną śmiercią.
Drony zmusiły Rosjan do przejścia bliżej brzegu, gdzie ukraińska piechota zlokalizowała i zabiła rosyjską jednostkę szturmową.

Okazało się, że pod mostem znajduje się ogromny bunkier
Rosyjski operator drona odkrył, że Ukraińcy mają dostęp do podziemnych obiektów tuż przy moście, więc zawalenie mostu Iskanderem nie zmieniło sytuacji
W rzeczywistości rosyjskie media bardzo szybko musiały przyznać, że sytuacja się pogorszyła
Ukraińcy nie tylko zwiększyli przyczółek, ale także zaczęli atakować rosyjski most w pobliżu Oleszek łodziami kamikadze.
Celem tych ataków było odcięcie ostatniej szansy Rosjan na utrzymanie jakiejkolwiek kontroli nad wyspą, a także dotarcie do progu Oleszek.
Łodzie kamikadze okazały się niezdolne do wykonania tego zadania

Na tym jednak Ukraińcy nie poprzestali
Według różnych źródeł, liczba Ukraińców na wyspach stopniowo wzrosła do 300 żołnierzy.
Atakowanie tak potężnej grupy stało się jeszcze większym wyzwaniem, więc liczba rosyjskich ataków spadła, a Ukraińcy zyskali większą swobodę poruszania się w regionie.
Po przeprowadzeniu intensywnego rozpoznania za pomocą dronów i zidentyfikowaniu rosyjskich martwych punktów, Ukraińcy zaczęli posuwać się dalej.
Najnowsze doniesienia wskazują, że Ukraińcy w jakiś sposób przedostali się już na rosyjską stronę wyspy.
Nagranie z drona pokazuje, jak żołnierze przenoszą ładunek w kierunku fundamentów mostu.
Rosyjscy analitycy podnoszą alarm, że Ukraińcom niespodziewanie udało się zaminować jedyną rosyjską arterię, która zaopatrywała rosyjskie pozycje na wyspie.

Źródło: Raporty z Ukrainy

Polecane wiadomości

27 WRZ: Ukraiński Uderzyli w Zapomniany Zakład. WYSADZILI CAŁĄ AMUNICJĘ UKRYTĄ W OPUSZCZONEJ FABRYCE

Raporty z Ukrainy

26 WRZ: NIEUGIĘCI! Ukraińcy BIORĄ SZTURMEM 2 MIASTA JEDNOCZEŚNIE |

Raporty z Ukrainy

25 WRZ: TO KONIEC! UKRAIŃCY PRZEJĘLI WZGÓRZA! |

Raporty z Ukrainy

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej