22.8 C
Warszawa
16 lipca, 2024, 08:14
MigranciwPolsce.pl
03 LIP: Niezłomna Ukraińska Załoga Czołgu ZMIOTŁA POZYCJE ROSJAN, UNIKAJĄC OGNIA ZE WSZYSTKICH STRON

03 LIP: Niezłomna Ukraińska Załoga Czołgu ZMIOTŁA POZYCJE ROSJAN, UNIKAJĄC OGNIA ZE WSZYSTKICH STRONWspieraj poprzez zakupy w sklepie: https://uasupporter.com/RZU
Raporty Strategiczne na Wyłączność na Patreon: https://www.patreon.com/RFUPolski/membership
Raporty Strategiczne na Wyłączność na YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC-Q1gV2g_ck4LZG8axhAeVg/join
NIEOCENZUROWANE MATERIAŁY na Telegramie: https://t.me/RFUPolski
Wsparcie za pomocą przycisku darowizny pod filmem (obok „Udostępnij”)
Twitter/X: https://twitter.com/RFUPolski

Dzień 860

Dziś pojawiło się wiele aktualizacji z kierunku Charkowa

Tutaj Ukraińcy przeprowadzili serię potężnych ataków na rosyjskie tyły, rażąc systemy obrony powietrznej i składy amunicji
Ponadto Ukraińcy zintensyfikowali swoje operacje zwiadowcze, aby przygotować się do zbliżającej się ukraińskiej kontrofensywy w kierunku granicy międzynarodowej.

Przede wszystkim Ukraińcy przeprowadzili atak na duży rosyjski skład amunicji znajdujący się w Olchowatce.
Zdjęcia satelitarne Planet Labs pokazują ogromne chmury dymu unoszące się z magazynów na obrzeżach miasta.
Gubernator Olchowatki oświadczył, że podczas nocnego ataku dronów rosyjska obrona powietrzna zestrzeliła dwa ukraińskie drony, ale ich fragmenty wylądowały na magazynach.
Jednak filmy udostępnione przez lokalnych mieszkańców ujawniają ciągłe detonacje ze składu amunicji.

Rosyjska opozycja poinformowała, że w dwóch trafionych magazynach znajdowało się ponad 3000 pocisków artyleryjskich.
Co więcej, ukraińskie Ministerstwo Obrony stwierdziło, że całkowita powierzchnia składu wynosiła ponad 3500 metrów kwadratowych, co oznacza, że w ciągu dnia spłonęło jeszcze wiele pocisków.

Następnie ukraińska Gwardia Narodowa poinformowała, że zniszczyła dwa rosyjskie samobieżne systemy obrony powietrznej Pantsir w regionie Biełgorodu.
Ukraińskie drony zwiadowcze zauważyły rosyjskie pojazdy działające na polach w pobliżu Dubowe i Borisowka, zanim skierowały ataki HIMARS na te cele, niszcząc oba z nich.

Rosyjski system obrony powietrznej Pantsir-S1 jest cennym narzędziem wykorzystywanym przez rosyjskie wojsko do zapewnienia obrony powietrznej wojskom lądowym i przechwytywania ataków ukraińskich dronów.
Jednak pomimo rosyjskich twierdzeń, że Pantsir-S1 może to z łatwością zrobić, Pantsiry całkowicie zawiodły w wykrywaniu i przechwytywaniu zarówno ukraińskich dronów obserwacyjnych, które je zauważyły, jak i pocisków HIMARS lecących w ich kierunku.

Jeżeli chcesz uzyskać dostęp do oryginalnych, nieocenzurowanych nagrań wszystkich ukraińskich ataków, możesz je znaleźć na naszym kanale Telegram, korzystając z linku w opisie.

W kierunku Liptsi rosyjski żołnierz zauważył, że drugi dzień z rzędu Ukraińcy ściągają więcej żołnierzy i sprzętu do swoich rezerw drugiego pułku za linią frontu
Ukraińcy przerzucili również do regionu więcej artylerii dalekiego zasięgu i systemów HIMARS, co tłumaczy szybką reakcję na systemy Pantsir i ich zniszczenie, gdy tylko zostały wykryte.
Żołnierz zauważył, że koncentracja sił ukraińskich za linią frontu wskazuje, że Ukraińcy planują w najbliższej przyszłości rozpoczęcie dużej operacji kontrofensywnej.
Potwierdzają to ukraińscy żołnierze działający w tym rejonie, twierdząc, że zgromadzili dwie brygady, od 10 000 do 15 000 żołnierzy i przygotowują się do działań ofensywnych.

Z kolei sytuacja Rosjan jest znacznie gorsza
Ponieważ rosyjskie straty w regionie nadal szybko rosną, rosyjskie raporty wskazują, że wielu rosyjskich żołnierzy zaginęło w nocy, bez wyjaśnienia dlaczego.
Powodem tego jest to, że Ukraińcy regularnie przeprowadzają nocne naloty na rosyjskie okopy i pozycje, zakradając się i wychodząc niezauważeni.
Innym wyjaśnieniem jest to, że w nocy rosyjscy żołnierze widzą swoją szansę na poddanie się Ukraińcom lub opuszczenie swoich pozycji pod osłoną ciemności, aby nie zostać łatwo zauważonym przez rosyjskie oddziały zaporowe.

Wyczuwając, że zbliża się odpowiedni moment do uderzenia, Ukraińcy rozpoczęli operacje zwiadowcze na rosyjskich pozycjach.
Rosyjscy analitycy wojskowi twierdzą, że Ukraińcy przeprowadzają te ataki każdego dnia z coraz większą siłą.

W jednym z tych ataków Ukraińcy wysłali czołg w kierunku kontrolowanej przez Rosjan osady Hlyboke, aby ostrzelać znane i podejrzewane rosyjskie pozycje w domach.
Materiał filmowy pokazuje czołg jadący do osady podczas wykonywania manewrów omijających.
Było to szczególnie potrzebne, ponieważ Rosjanie wystrzelili salwy niszczycielskiej artylerii rakiet termobarycznych w kierunku pojazdu.
Ukraińcy uniknęli ataków rosyjskiej artylerii i zaczęli bezlitośnie ostrzeliwać osadę.
Rosjanie próbowali również zniszczyć czołg za pomocą wielu dronów kamikadze FPV, co się nie powiodło, ponieważ czołg kontynuował ostrzał i manewrował wokół rosyjskiej artylerii.
Po zakończeniu misji załoga czołgu bezpiecznie powróciła na tyły w celu naprawy i uzupełnienia zapasów.

Źródło: Raporty z Ukrainy

Polecane wiadomości

Skip to content