17 C
Warszawa
28 września, 2023, 12:06
MigranciwPolsce.pl
10 LIP: Ukraińcy Atakują Krymskie Mosty. ROSYJSKI GENERAŁ ODWŁOWANY | Wojna w Ukrainie Wyjasniona

10 LIP: Ukraińcy Atakują Krymskie Mosty. ROSYJSKI GENERAŁ ODWŁOWANY | Wojna w Ukrainie Wyjasniona🔴 Wspieraj poprzez zakupy w sklepie: https://uasupporter.com/RZU
🔵 Rozważ wspieranie kanału poprzez dołączenie do grona wspierających: https://www.youtube.com/channel/UC-Q1gV2g_ck4LZG8axhAeVg/join
🔵 Wspieraj poprzez kliknięcie przycisku “Podziękuj” obok łapki w górę i przycisku do udostępniania
🔵Oficjalne tłumaczenie kanału @RFU

Dzień 501.

Dziś na froncie pojawiło się wiele wiadomości

Po pierwsze, dzisiaj Ukraińcy podobno przeprowadzili atak rakietowy na Most Krymski
Rosyjskie media donoszą, że ukraińskie siły powietrzne po raz kolejny podjęły próbę zniszczenia mostu i odcięcia południowej grupy rosyjskiej znajdującej się w Zaporożu od zaopatrzenia
Rosyjscy operatorzy obrony powietrznej twierdzili, że zestrzelili pocisk rakietowy zaledwie kilka kilometrów na północ od Tamanu, a resztki przechwyconego pocisku spadły do Morza Azowskiego.

Mimo to rosyjskie władze zamknęły most i spowodowały ogromne korki.
Przedstawiciele lokalnych władz twierdzili, że Ukraińcy użyli pocisku manewrującego.
Rosyjscy analitycy stwierdzili, że jakiekolwiek użycie pocisków manewrujących spowodowałoby, że ukraińskie odrzutowce musiałyby latać zbyt blisko linii frontu, narażając się na rosyjską obronę powietrzną.

Później miały miejsce jeszcze dwa ataki: jeden na rosyjskie obiekty wojskowe w obwodzie rostowskim oraz jeden w obwodzie briańskim.
Tutaj rosyjska obrona przeciwlotnicza nie zdołała zestrzelić pocisku, dlatego lokalne kamery monitorujące zarejestrowały eksplozję rakiety.
Materiał filmowy został szybko przeanalizowany i prawie wszyscy analitycy zgodzili się, że Ukraińcy użyli zmodyfikowanych rakiet S-200, które podążają trajektorią balistyczną, dlatego takie rakiety mają zasięg do 400 km.

Co ciekawe, jednocześnie z atakiem na Most Krymski, ukraińskie Ministerstwo Obrony oficjalnie potwierdziło, że to oni byli odpowiedzialni za zniszczenie Mostu Krymskiego w zeszłym roku
Połączenie takich wiadomości sprawiło, że niektórzy analitycy podnieśli alarm, że Ukraińcy są zdeterminowani, aby zniszczyć most w najbliższej przyszłości i wezwali do wzmocnienia tego obszaru jeszcze większą liczbą systemów obrony powietrznej.

Rosyjskie Ministerstwo Obrony również powinno było wydać oficjalny komunikat w tej sprawie
Dziś niektóre media poinformowały, że Putin usunął szefa sztabu generalnego Gierasimowa ze stanowiska dowódcy tzw. specjalnej operacji wojskowej.
Gierasimow, aby nie stracić twarzy, nadal formalnie pozostaje szefem sztabu, ale nowym dowódcą prawdopodobnie został generał pułkownik Tepliński, który był dowódcą sił powietrznodesantowych.
Zmiany nie zostały jeszcze potwierdzone przez rosyjskich urzędników, jednak nie byłyby nieprawdopodobne w następstwie całkowicie nieudanej zimowej kampanii ofensywnej, nawet jeżeli siły Wagnera osiągnęły znaczące wyniki
Rosyjskie Naczelne Dowództwo od samego początku miało niejasną strukturę, a takie rotacje dowódców i komplikacje łańcucha dowodzenia sprawiają, że staje się ono coraz mniej wydajne, ponieważ każdy ma motywację do obwiniania kogoś innego za niepowodzenia na linii
frontu.

W międzyczasie Ukraińcy w końcu przywrócili dowódców pułku Azow z powrotem na terytorium Ukrainy.
Dowódcy ci byli odpowiedzialni za utrzymanie Mariupola przez ponad 2 miesiące na początku inwazji, co wymagało od Rosjan poświęcenia dziesiątek tysięcy żołnierzy, dając Ukraińcom czas na utworzenie linii obrony
Pułk Azow był uważany za najbardziej elitarny ukraiński oddział, z niezwykle wysokimi standardami militarnej dyspozycji, a także wieloletnim doświadczeniem bojowym.
Dowódcy oświadczyli, że ponownie wstąpią do armii i będą kontynuować walkę, a przy trwającej operacji kontrofensywnej nie ma wątpliwości, że dowódcy ci wyrządzą wiele szkód siłom rosyjskim.

Jeśli chodzi o ukraińskie siły powietrzne, mają one otrzymać 10 śmigłowców Mi-24
Śmigłowce były już widziane w drodze w Polsce i niedługo powinny dotrzeć na front.
Obecnie Ukraińcy intensywnie wykorzystują te śmigłowce w regionie Chersonia do ochrony ukraińskiego przyczółka po drugiej stronie rzeki oraz ułatwiania operacji ofensywnych w kierunku Oleszek.
Ze względu na lokalną geografię rosyjskie siły powietrzne mają trudności z wykrywaniem i zestrzeliwaniem ukraińskich śmigłowców, które operują z wyższego zachodniego brzegu Dniepru.
Jest to jeden z powodów, dla których siły rosyjskie mają trudności z rozwinięciem kontrataków oraz ustanowieniem nowych pozycji na wyspach.

Aby pomóc Ukraińcom w szybszej kontrofensywie, Stany Zjednoczone ogłosiły nowe dostawy broni, które tym razem obejmowały amunicję kasetową
Amunicja kasetowa to specjalistyczny pocisk, który rozprasza materiały wybuchowe na dużym obszarze
W przypadku użycia w obszarach zamieszkałych, taka broń powoduje duże szkody uboczne, dlatego jest zakazana przez ponad 100 krajów.
Niemniej jednak, zarówno Ukraińcy, jak i Rosjanie używali amunicji kasetowej od początku wojny, a taka broń okazała się bardzo skuteczna podczas prowadzenia przygotowań artyleryjskich na okopach w terenie.

Źródło: Raporty z Ukrainy

Polecane wiadomości

27 WRZ: Ukraiński Uderzyli w Zapomniany Zakład. WYSADZILI CAŁĄ AMUNICJĘ UKRYTĄ W OPUSZCZONEJ FABRYCE

Raporty z Ukrainy

26 WRZ: NIEUGIĘCI! Ukraińcy BIORĄ SZTURMEM 2 MIASTA JEDNOCZEŚNIE |

Raporty z Ukrainy

25 WRZ: TO KONIEC! UKRAIŃCY PRZEJĘLI WZGÓRZA! |

Raporty z Ukrainy

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej