15 C
Warszawa
28 września, 2023, 05:30
MigranciwPolsce.pl
13 WRZ: KREMACJA BĘDZIE ZBĘDNA. Ukraińcy DOSZCZETNIE SPALILI ROSYJSKĄ OBRONĘ | Wojna w Ukrainie Wyja

13 WRZ: KREMACJA BĘDZIE ZBĘDNA. Ukraińcy DOSZCZETNIE SPALILI ROSYJSKĄ OBRONĘ | Wojna w Ukrainie Wyja🔴 Wspieraj poprzez zakupy w sklepie: https://uasupporter.com/RZU
🔵 Rozważ wspieranie kanału poprzez dołączenie do grona wspierających: https://www.youtube.com/channel/UC-Q1gV2g_ck4LZG8axhAeVg/join
🔵 Wspieraj poprzez kliknięcie przycisku “Podziękuj” obok łapki w górę i przycisku do udostępniania
🔵Oficjalne tłumaczenie kanału @RFU

Dzień 566

Największe wiadomości napływają dziś z kierunku Tokmak

Po tym, jak ukraińskie załogi czołgów przeprowadziły szeroko zakrojoną serię ataków na rosyjskie pozycje przed Nowoprokopiwką, Ukraińcy stworzyli idealne warunki do ataków piechoty
Niedawno opublikowany materiał filmowy pokazuje, jak ukraińscy żołnierze wkraczają na linię drzew i oczyszczają pozycje.
Linia drzew wciąż płonęła, co oznacza, że atak piechoty został przeprowadzony albo bezpośrednio po ataku czołgów, albo po intensywnym przygotowaniu artyleryjskim.
Takie warunki nie są rzadkością, ponieważ w liniach drzew znajduje się dużo rosyjskiej amunicji i min, z których część detonuje podczas ataków.
Ukraińscy żołnierze powiedzieli, że wraz ze zwiększonym użyciem pocisków kasetowych, niszczenie amunicji wroga i wywoływanie pożarów w liniach drzew stało się bardzo łatwe.

Oprócz pozostawienia wrogowi mniejszej ilości amunicji, płonąca ziemia pomaga ukraińskim jednostkom szturmowym łatwiej identyfikować rozrzucone miny
Jak widać, gęstość min jest ogromna, a trał do rozminowywania nie wytrzymałby tak wielu eksplozji za jednym razem
Jednak Ukraińcy odkryli, że kiedy atakują przez spalone pole, kierowcy pojazdów mogą po prostu ominąć miny, ponieważ wyraźnie je widzą.
Trał do usuwania min działa zatem jako ubezpieczenie na wypadek, gdyby niektórych min nie można było ominąć.
Tak więc użycie pocisków kasetowych znacznie poprawiło skuteczność ataków piechoty nie tylko poprzez niszczenie amunicji, ale także poprzez umożliwienie ukraińskim jednostkom szturmowym bezpiecznego i szybszego dotarcia do pozycji, ponieważ Ukraińcy mogą używać samochodów opancerzonych z lekkim sprzętem do rozminowywania zamiast czołgów T-64.
Po zajęciu pozycji Ukraińcy rozminowują linie drzew i teren wokół nich.
Ukraińcy niedawno stworzyli również improwizowane urządzenie do rozminowywania ze zdalnym sterowaniem, które specjalizuje się w rozminowywaniu lekkich, ale trudnych do znalezienia min przeciwpiechotnych.
Wszystko to pomogło Ukraińcom znacznie pogłębić przyczółek.

Dziś rosyjskie media poinformowały, że Ukraińcy są już praktycznie na obrzeżach Nowoprokopiwki
Po oczyszczeniu zajętych pól i linii drzew, teraz tylko jedno pole oddziela Ukraińców od wejścia do samej wioski
Niedawno opublikowane nagrania rosyjskich żołnierzy potwierdzają, że jednostki operujące na północ od Nowoprokopiwki wycofują się.
Wycofujący się żołnierze mijają zniszczony rosyjski sprzęt i personel tuż za swoimi pozycjami.
Zniszczone jednostki były prawdopodobnie wzmocnieniem, które nigdy nie dotarło do linii kontaktu z powodu ostrzału ukraińskiej artylerii i dronów.
W rzeczywistości, mniej niż 1 minutę później, wycofujący się rosyjscy żołnierze zostali wykryci przez ukraińskiego drona i ucierpieli w wyniku ostrzału artyleryjskiego.
Rosjanie próbowali uciekać, ale ich los jest nieznany.

Gdy ukraińskie dowództwo zobaczyło, że Ukraińcy nabierają rozpędu, przyczółek – a tym samym obszar działania – powiększa się, jednostki szturmowe zostały wzmocnione.
Rosyjskie media potwierdziły, że linia frontu przesunęła się jeszcze bardziej na południe i poinformowały, że Ukraińcy przesunęli dodatkowe elementy z 71 Brygady Jagger w kierunku Robotyne i elementy ukraińskich sił specjalnych w kierunku Werbowe, aby przyspieszyć operację ofensywną.

Aby zniweczyć ukraińskie plany i nie pozwolić świeżym siłom na wzmocnienie jednostek na linii kontaktu, siły rosyjskie przeprowadziły zmasowany atak z flanki
Główny obszar, w którym Rosjanie przeprowadzili uderzenie, znajdował się dokładnie między Nowopokrowką a Werbowe, a te świeże siły podobno musiały zaangażować się w walkę z Rosjanami nie tam, gdzie się spodziewali.
Rosyjskie media podały, że cel został osiągnięty, a świeże ukraińskie oddziały zostały związane i teraz utknęły w obronie wschodniej flanki zamiast szturmować południową linię.

Niestety dla Rosjan, wygląda na to, że Ukraińcy i tak przełamali rosyjską obronę na południu.
Niedawno opublikowane geolokalizowane nagranie pokazuje, jak rosyjska artyleria ostrzeliwuje ukraińskie oddziały wewnątrz nowo zdobytych rosyjskich okopów tuż za miniętymi zębami smoka.
Jak widać, sytuacja pozostaje trudna, ale ukraińscy żołnierze konsekwentnie zbliżają się do Tokmaku
W międzyczasie, w oczekiwaniu na wyzwolenie ich ziemi, Ukraińcy mieszkający w wioskach w pobliżu Tokmaku byli widziani, jak wysłali ukraińską flagę w niebo w kierunku sił ukraińskich na południowej linii kontaktu.

Źródło: Raporty z Ukrainy

Polecane wiadomości

27 WRZ: Ukraiński Uderzyli w Zapomniany Zakład. WYSADZILI CAŁĄ AMUNICJĘ UKRYTĄ W OPUSZCZONEJ FABRYCE

Raporty z Ukrainy

26 WRZ: NIEUGIĘCI! Ukraińcy BIORĄ SZTURMEM 2 MIASTA JEDNOCZEŚNIE |

Raporty z Ukrainy

25 WRZ: TO KONIEC! UKRAIŃCY PRZEJĘLI WZGÓRZA! |

Raporty z Ukrainy

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej