12.2 C
Warszawa
24 września, 2023, 09:30
MigranciwPolsce.pl
16 LIP: Ukraińcy WYKORZYSTUJĄ OSŁABIENIE Rosyjskich Flanek | Wojna w Ukrainie Wyjaśniona

16 LIP: Ukraińcy WYKORZYSTUJĄ OSŁABIENIE Rosyjskich Flanek |🔴 Wspieraj poprzez zakupy w sklepie: https://uasupporter.com/RZU
🔵 Rozważ wspieranie kanału poprzez dołączenie do grona wspierających: https://www.youtube.com/channel/UC-Q1gV2g_ck4LZG8axhAeVg/join
🔵 Wspieraj poprzez kliknięcie przycisku “Podziękuj” obok łapki w górę i przycisku do udostępniania
🔵Oficjalne tłumaczenie kanału @RFU

Dzień 507

Dziś nadeszło wiele dobrych wiadomości ze wschodu

Siły ukraińskie wzmożyły wykorzystanie artylerii i dronów szturmowych do zwalczania koncentracji sił rosyjskich
Dowódca jednego z ukraińskich oddziałów poinformował, że w Kliszcziwce nadal jest dużo rosyjskich żołnierzy, dlatego Ukraińcy nie prowadzą ataków naziemnych w tym konkretnym regionie.
Jak widać na geolokalizowanym nagraniu, ukraińskie pociski eksplodują między jeziorem a małym lasem, który jest centrum Kliszcziwki.
Warto zauważyć, że Ukraińcy nie celują w okopy na wzgórzach, co potwierdza, że Ukraińcy nie stracili kontroli nad głównymi fortyfikacjami i skutecznie odparli wszystkie rosyjskie kontrataki.

Oprócz rażenia koncentracji sił, ukraińscy dowódcy dostrzegli jeszcze jedną ogromną szansę
Ponieważ rosyjskie dowództwo miało obsesję na punkcie przywrócenia kontroli nad fortyfikacją, przydzielili oddziały do realizacji tego zadania kosztem innych części linii frontu – a dokładniej kosztem swoich pozycji między Kliszcziwką a Kurdiumiwką.

Jak widać, Ukraińcy ustanowili fizyczną kontrolę nad północną linią drzew i ustanowili kontrolę ogniową nad liniami drzew wzdłuż kanału, co oznacza, że rosyjska obrona opierała się w tym miejscu tylko na pozycjach w tych 2 liniach drzew.
Ukraińcy wykorzystali słabość rosyjskiej obrony i przeprowadzili ruch oskrzydlający, atakując Rosjan z dwóch stron.

Operacje szturmowe przeprowadzili żołnierze ze słynnej 3 Brygady Szturmowej
Zaskoczyli Rosjan, błyskawicznie dotarli do pozycji wroga na opancerzonych wozach bojowych i w kilka sekund po zrzucie rozpoczęli szturm na rosyjskie umocnienia
Jeden po drugim, Ukraińcy wykryli, zaatakowali i oczyścili wszystkie rosyjskie pozycje w linii drzew.
Po zakończeniu szturmów, siły rosyjskie ostrzelały cały region, próbując zadać niesymetryczne straty i zmusić Ukraińców do odwrotu, jednak Ukraińcy zachowali kontrolę nad nowo zdobytymi terytoriami.

Obecnie Ukraińcy przygotowują się do natarcia wzdłuż tych 2 linii drzew, z których jedna prowadzi bezpośrednio do małej wioski Andriiwka.
Chociaż Andrijiwka jest bardzo mała, nadal jest niezwykle ważnym rosyjskim węzłem logistycznym.
Biorąc pod uwagę, że siły rosyjskie nie mogą już bezpiecznie korzystać z drogi z Bachmutu do zaopatrywania Kliszcziwki, droga z Andrijiwki stała się ważniejsza niż kiedykolwiek.
Jeżeli Rosjanie stracą Andrijiwkę, będą musieli dostarczać zaopatrzenie przez pola, a jeżeli spojrzymy na mapę topograficzną, zobaczymy, że pola te znajdują się na nizinach oraz są widoczne ze wszystkich ukraińskich pozycji na wzgórzach.
W oparciu o to ustawienie jasne staje się, że siły rosyjskie nie będą w stanie utrzymać tempa swoich operacji i albo będą racjonować zasoby, albo się wycofają

Ogólnie rzecz biorąc, zdolność ukraińskich dowódców do reagowania na stale zmieniające się warunki w terenie i opracowywania nowych planów w miarę ich realizacji pozwoliła Ukraińcom zaoszczędzić życia wiele żołnierzy, przekładając natychmiastowy atak na Kliszcziwkę, i pozwoliła przeprowadzić oczekiwaną operację z innego kierunku, penetrując rosyjską obronę nawet o 2 km

Źródło: Raporty z Ukrainy

Polecane wiadomości

23 WRZ: Nieźle! Ukraińcy ZLIKWIDOWALI NAJWYŻSZYCH DOWÓDCÓW ROSYJSKIEJ MARYNARKI | Wojna w Ukrainie

Raporty z Ukrainy

22 WRZ: W końcu! Ukraińcy ZMIAŻDŻYLI Rosyjskie Bazy W NAJWIĘKSZYM ATAKU DRONÓW TEJ WOJNY

Raporty z Ukrainy

21 WRZ: KRYM PŁONIE! Ukraińcy Przeprowadzili NAJWIĘKSZY ATAK NA KRYM |

Raporty z Ukrainy

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej