-1.2 C
Warszawa
7 grudnia, 2023, 21:54
MigranciwPolsce.pl
16 LIS: Nieźle! Rosyjski Kontratak CAŁKOWICIE SIĘ NIE POWIÓDŁ! | Wojna w Ukrainie Wyjasniona

16 LIS: Nieźle! Rosyjski Kontratak CAŁKOWICIE SIĘ NIE POWIÓDŁ! | Wojna w Ukrainie Wyjasniona🔴 Wspieraj poprzez zakupy w sklepie: https://uasupporter.com/RZU
🔵 Rozważ wspieranie kanału poprzez dołączenie do grona wspierających: https://www.youtube.com/channel/UC-Q1gV2g_ck4LZG8axhAeVg/join
🔵 Wspieraj poprzez kliknięcie przycisku “Podziękuj” obok łapki w górę i przycisku do udostępniania
🔵Oficjalne tłumaczenie kanału @RFU

Dzień 630

Dziś pojawiło się wiele aktualizacji z południa

Tutaj, w odpowiedzi na ostatnie udane ukraińskie operacje ofensywne, w których Ukraińcy rozszerzyli swój przyczółek we wszystkich kierunkach, siły rosyjskie pilnie zaczęły przygotowywać się do kontrataku, aby uniemożliwić Ukraińcom okopanie się na nowych pozycjach

Ostatnim razem mówiłem, że siły ukraińskie przeprowadziły serię ataków wzdłuż brzegu rzeki, a po zabezpieczeniu flanki Ukraińcy zaatakowali również Rosjan na południe od wioski i skutecznie zdobyli przyczółek w lesie.
Jak się okazało, Ukraińcy poprawili swoją pozycję taktyczną znacznie bardziej niż wcześniej oceniano
Oprócz uzyskania dostępu do gęstych lasów, które pozwalają ukryć amunicję i personel, Ukraińcy zabezpieczyli również dodatkowe wejście do wioski, poprawiając możliwości logistyczne jednostek na miejscu.
Niektóre rosyjskie źródła twierdziły, że Ukraińcy rozmieścili już wiele opancerzonych wozów bojowych na wschodnim brzegu rzeki
I nie byłoby to niemożliwe, ponieważ obie strony potwierdziły już, że co najmniej jeden ukraiński opancerzony pojazd bojowy działał na tym obszarze co najmniej od tygodnia.

W obawie, że ostatnie ukraińskie postępy są tylko wstępem do bardziej kompleksowego ataku, rosyjscy dowódcy zaczęli gromadzić siły do kontrataku
Wybitny rosyjski analityk wojskowy stwierdził, że rosyjskie wojsko przenosi jednostki z nieokreślonych lokalizacji do prowadzenia operacji w pobliżu Krynek
W międzyczasie ukraińscy żołnierze z tego obszaru donieśli, że Rosjanie zwiększyli użycie ciężkich systemów artylerii termobarycznej, dlatego doszli do wniosku, że Rosjanie prowadzą przygotowania artyleryjskie przed bardziej złożonym i potężnym kontratakiem.

Wkrótce intensywność starć gwałtownie wzrosła, a Rosjanie próbowali odzyskać teren, który utracili w ciągu ostatnich kilku dni
Według doniesień z jednostek w okolicy, Rosjanie rozpoczęli atak piechoty przez las, podczas gdy inna grupa składająca się z co najmniej dwóch czołgów zaatakowała Ukraińców z boku.
Stosując tę taktykę, Rosjanie próbowali odciąć ukraińskie szlaki logistyczne, zmniejszyć wsparcie dla jednostek zajmujących pozycje w lesie poprzez ustanowienie tymczasowej kontroli ognia nad drogą, a także unieruchomić oddziały znajdujące się w dzielnicy mieszkalnej, podczas gdy rosyjska piechota wywierała presję z lasu i posuwała się w kierunku centralnej części wioski.

Niestety dla Rosjan, operacja nie poszła zgodnie z planem
Ukraińscy żołnierze opublikowali nagranie pokazujące, jak przywitali ogniem rosyjskie czołgi
Najwyraźniej czołgi nie zdołały nawet dotrzeć do swoich pozycji, a widząc eksplozje wielu pocisków zaledwie kilka metrów od nich, załogi czołgów natychmiast zawróciły i zaczęły uciekać.
Mimo to ukraińskiej piechocie morskiej z trzydziestej piątej brygady udało się złapać co najmniej jeden czołg i go unieruchomić.
Załoga zrozumiała, że nie ma sensu czekać na kolejne uderzenie i natychmiast porzuciła czołg na drodze.
Ukraińcy upewnili się, że czołg nigdy więcej nie zostanie użyty.

Odrzucając jednostkę zmechanizowaną, Ukraińcy byli w stanie pomóc oddziałom broniącym lasu.
Niektóre rosyjskie źródła nadal twierdziły, że siły rosyjskie zdołały wyprzeć Ukraińców z lasu, jednak jak dotąd nie ma na to dowodów.
Inne rosyjskie źródła powtórzyły, że siły rosyjskie nie są obecnie w stanie wejść do centralnej części osady, co sugeruje, że ukraiński przyczółek w lesie wciąż jest silny.

Co więcej, ukraińscy operatorzy dronów zauważyli niezwykle dużą liczbę rosyjskich żołnierzy rozmieszczonych bliżej linii kontaktu, prawdopodobnie dlatego, że poprzednie grupy nie były w stanie powstrzymać ukraińskich postępów
Ukraińscy dowódcy sił na miejscu doszli do wniosku, że wkrótce będą musieli stawić im czoła w Krynkach, chyba że zostaną zniszczeni jeszcze w kwaterze głównej.
Ukraińscy operatorzy dronów namierzyli ich, oznaczyli wszystkie budynki, które Rosjanie wykorzystali do zakwaterowania nowo przybyłego personelu i przekazali współrzędne załogom HIMARS.
Ukraińskie siły specjalne odpowiedzialne za ataki HIMARS szybko wyruszyły na miejsce.
Po znalezieniu odpowiedniego miejsca do wystrzelenia, wprowadzili współrzędne i wystrzelili wiele rakiet w kierunku rosyjskich pozycji.
W rezultacie zdolność bojowa nowo przybyłych jednostek została poważnie osłabiona, a siły ukraińskie w Krynkach mogły właśnie uzyskać możliwość dalszego rozwoju ofensywy.

Źródło: Raporty z Ukrainy

Polecane wiadomości

Święte światła Chanuki, które zapala się obecnie, ponownie przypominają o świetle,…

Zelenskiy Official

Dzisiaj mieliśmy dużo pracy międzynarodowej. Udało nam się wrócić na Ukrainę osiem…

Zelenskiy Official

Siła i stabilność naszego państwa to prawdziwy bohaterstwo tych, którzy pomimo wszystkich wstrząsających…

Zelenskiy Official

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej