17.9 C
Warszawa
18 lipca, 2024, 04:41
MigranciwPolsce.pl
17 LIS: PUNKT ZWROTNY. Rosjanie Wysyłają NAĆPANYCH ŻOŁNIERZY NA SZTURM TWIERDZY | Wojna w Ukrainie

17 LIS: PUNKT ZWROTNY. Rosjanie Wysyłają NAĆPANYCH ŻOŁNIERZY NA SZTURM TWIERDZY | Wojna w Ukrainie🔴 Wspieraj poprzez zakupy w sklepie: https://uasupporter.com/RZU
🔵 Rozważ wspieranie kanału poprzez dołączenie do grona wspierających: https://www.youtube.com/channel/UC-Q1gV2g_ck4LZG8axhAeVg/join
🔵 Wspieraj poprzez kliknięcie przycisku “Podziękuj” obok łapki w górę i przycisku do udostępniania
🔵Oficjalne tłumaczenie kanału @RFU

Dzień 631.

Dziś pojawiło się wiele informacji z kierunku Awdijiwki

Tutaj siły rosyjskie niedawno przeprowadziły nową zmasowaną falę ataków w północnej części regionu, składającą się głównie z piechoty
Głównym celem tej operacji było przełamanie ukraińskiej obrony przed nasypem górniczym i ustanowienie przyczółka na terytorium zakładów chemicznych.

Niedawno opublikowane przez rosyjskie źródła materiały filmowe pokazują następstwa porannych nalotów na zakłady chemiczne.
Niektórzy rosyjscy analitycy wojskowi twierdzą, że siły rosyjskie zaczęły używać jeszcze większych bomb zrzucanych z powietrza, a mianowicie FAB-3000, czyli 3 tonowej bomby zawierającej 1400 kilogramów ładunku wybuchowego.
Bomba ta jest przeznaczona głównie do niszczenia obiektów przemysłowych i miejskich.

Ukraiński żołnierz broniący zakładu chemicznego opublikował nagranie pokazujące wynik nalotów
Jak widać, pomimo ciągłych ataków z użyciem potężnych bomb, ze względu na samą skalę zakładu chemicznego i sztywność konstrukcji, bardzo trudno jest ją zburzyć, a nawet osłabić obronę.

Niemniej jednak, po przeprowadzeniu uderzenia, siły rosyjskie rozpoczęły potężny szturm piechoty z linii drzew przed osadą
Niestety dla Rosjan, większości z nich nie udało się przejść nawet 100 metrów.
Ukraiński operator drona z 47. brygady zmechanizowanej opublikował nagranie pokazujące, jak namierzył jedną z rosyjskich jednostek w okolicy.
Celem jednostki szturmowej było wyjście z gęstych pasów drzew i przejęcie kontroli nad budynkiem 180 metrów od ich pozycji.
Jednak rosyjscy żołnierze z nagrania zdołali przejść zaledwie 90 metrów, zanim zostali zniszczeni przez drony.

Kolejny atak na zakłady chemiczne nastąpił z północy.
Głównym celem rosyjskich żołnierzy w tym obszarze było poruszanie się wzdłuż tej linii drzew i ustanowienie kontroli nad co najmniej pierwszymi 100 metrami.
Rosyjski żołnierz, który został wysłany do szturmu na ukraińskie pozycje, nagrał następstwa ataku.
Pokazał ukraińską fabrykę chemiczną, w kierunku której się poruszali, i tutaj muszę wstrzymać materiał filmowy, ponieważ kiedy opuścił kamerę, ziemia wokół niego była pełna poległych rosyjskich żołnierzy.
Stał pośrodku, otoczony trupami, i powiedział, że ponieśli nieproporcjonalnie wysokie straty w porównaniu z Ukraińcami.

Zarówno rosyjskie, jak i ukraińskie źródła niedawno rozpowszechniły materiał filmowy pokazujący, jak rosyjscy dowódcy karzą rosyjskich żołnierzy za powszechne używanie narkotyków
Jak powiedziano w nagraniu, żołnierze bali się iść na misję, którą sami uważali za samobójczą i używali narkotyków, dlatego cały oddział został po prostu unicestwiony
Tak więc, jeżeli wcześniej największym problemem rosyjskich dowódców niskiego szczebla było nadużywanie alkoholu przez personel, to teraz problem ten został spotęgowany, a zażywanie narkotyków stało się głównym problemem, szczególnie w okolicach Doniecka i Awdijiwki, ponieważ jest to gęsto zaludniony obszar, co ułatwia dostęp do takich rzeczy.

Rosyjskie ataki frontalne stają się jeszcze bardziej autodestrukcyjne każdego dnia, ponieważ Ukraińcy prowadzą ogień kontrbateryjny.
Rosyjski żołnierz opublikował nagranie pokazujące zniszczenie systemu artyleryjskiego Uragan.
W tym przypadku nie było bezpośredniego trafienia, ukraiński pocisk spadł kilka metrów od pojazdu, ale spowodował detonację rakiet.
Inny rosyjski żołnierz opublikował nagranie pokazujące, co się dzieje, gdy rakieta HIMARS uderza w rosyjski system artyleryjski MSTA-S
Pojazd został po prostu zdezintegrowany
Nawet silnik i podwozie zostały rozrzucone po polu, podczas gdy górnej części nigdy nie rozpoznano.

Ogólnie rzecz biorąc, motywacja rosyjskich żołnierzy do kontynuowania operacji ofensywnej jest niezwykle niska
Żołnierze rozumieją, że ich szanse na przeżycie są bliskie zeru, dlatego też zażywanie zakazanych substancji jest przez cały czas wysokie.
Co więcej, zniszczenie rosyjskiej artylerii oznacza, że rosyjska piechota musi posuwać się naprzód bez wystarczającego wsparcia artyleryjskiego, ponosząc tym większe straty.
A to znalazło już odzwierciedlenie w całkowitych stratach poniesionych dziś przez Rosjan, a dokładniej 1330 zabitych i rannych.
Wraz ze spadkiem jakości rosyjskich ataków, prawdopodobieństwo, że ukraińscy żołnierze zdołają oprzeć się rosyjskiej ofensywie staje się coraz wyższe.

Źródło: Raporty z Ukrainy

Polecane wiadomości

Skip to content