15 C
Warszawa
28 września, 2023, 06:26
MigranciwPolsce.pl
17 WRZ: Ukraińsy POLOWALI NA ROSJAN DRONAMI W TRAKCIE SZTORMU | Wojna w Ukrainie Wyjaśniona

17 WRZ: Ukraińsy POLOWALI NA ROSJAN DRONAMI W TRAKCIE SZTORMU |🔴 Wspieraj poprzez zakupy w sklepie: https://uasupporter.com/RZU
🔵 Rozważ wspieranie kanału poprzez dołączenie do grona wspierających: https://www.youtube.com/channel/UC-Q1gV2g_ck4LZG8axhAeVg/join
🔵 Wspieraj poprzez kliknięcie przycisku “Podziękuj” obok łapki w górę i przycisku do udostępniania
🔵Oficjalne tłumaczenie kanału @RFU

Dzień 570

Dzisiaj pojawiło się wiele interesujących informacji z południa

Po pierwsze, niedawno potwierdzono, że Ukraińcy przeprowadzili kolejną serię ataków dronów morskich na rosyjską Flotę Czarnomorską
Rosyjskie media poinformowały, że wczoraj wieczorem Ukraińcy namierzyli dwie kolejne korwety wystrzeliwujące pociski rakietowe: “Samum” i “Askold”
Rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że wszystkie drony zostały zniszczone ogniem karabinów maszynowych, jednak nieðługo lokalni mieszkańcy Sewastopola nagrali, jak jeden z okrętów jest holowany do zatoki, więc najwyraźniej nie wszystkie drony zostały zestrzelone.

Jeszcze bardziej interesujące jest to, że Ukraińcy użyli tylko jednego drona do namierzenia tego okrętu
Ukraińscy operatorzy specjalni poinformowali, że przetestowali eksperymentalną wersję drona morskiego “Sea Baby”.
Opublikowane nagranie z drona pokazuje, jak wyrusza on z Wyspy Węży
Jak się okazało, do ataku doszło, gdy okręt wracał do zatoki z patrolu
Ukraińcy wybrali ten czas również dlatego, że pogoda powinna się już wtedy pogorszyć, a fale sięgały nawet 2 metrów.
Eksperymentalny dron wykazał wyjątkową zdolność do działania w sztormowej pogodzie, co teraz daje Ukraińcom przewagę taktyczną, ponieważ wysokie fale nagrali skrywają drona i nie pozwalają Rosjanom łatwo go zidentyfikować i zniszczyć.
Dlatego do trafienia w wystarczył tylko jeden dron.

Dron eksplodował w pobliżu rufy statku, powodując znaczne uszkodzenia, a statek stracił zdolność samodzielnego poruszania się i zaczął dryfować
Jak widać na nagraniu, statek znacznie przegłębił się rufą i przechył na prawą burtę.
Niestety dla Rosjan, statek nie może zostać naprawiony w Sewastopolu, ponieważ przed rozpoczęciem ataków na rosyjską flotę, Ukraińcy zaatakowali jedyne zakłady naprawcze w Sewastopolu.

W sumie w ciągu ostatnich 4 dni Ukraińcy zaatakowali rosyjski kuter “Tunets”, okręt podwodny “Rostow na Donie”, szturmowy okręt desantowy “Mińsk” oraz 4 okręty wyrzutnie rakiet: “Wasilij Bykow”, “Siergiej Kotow”, “Samum” i “Askold”
2 z nich udało się uciec w stanie nienaruszonym, 2 kolejne zostały zauważalnie uszkodzone, a 3 kolejne zniszczone.
Według Forbes, łączna wartość zniszczonego rosyjskiego sprzętu przekracza 34 miliardy dolarów, a w ciągu ostatnich kilku dni Ukraińcy dodali do tego co najmniej 2 kolejne miliardy, co jest wyraźnym świadectwem sukcesu operacji prowadzonych na Morzu Czarnym.

Nawiasem mówiąc, dziś potwierdzono, że Stany Zjednoczone dostarczyły Ukrainie drukarki 3D, które są w stanie utrzymać produkcję na dużą skalę różnych części, w tym tych wykorzystywanych do budowy nowej generacji morskich dronów kamikadze.

Ukraiński minister innowacji i technologii ogłosił, że od teraz Ukraińcy będą mogli atakować rosyjską Flotę Czarnomorską z większą częstotliwością i większą siłą
Jak zwięźle powiedział, gwarantuję, że będzie więcej dronów, więcej ataków i mniej rosyjskich statków
Kiedy zapytano go o szacunki, powiedział, że do końca tego roku liczba ataków dronów wzrośnie od 120 do 140 razy w porównaniu z rokiem poprzednim.
Minister powiedział, że pracują nad wdrożeniem sztucznej inteligencji do dronów, tak aby w przypadku utraty sygnału drony były w stanie samodzielnie zidentyfikować i zniszczyć cel.

Szef Fundacji “Return Alive” udzielił niedawno wywiadu i skomentował ostatnie ataki dronów
Powiedział, że rosyjska inwazja spowodowała pilny rozwój ukraińskiego kompleksu wojskowo-przemysłowego, a obecnie Ukraińcy mają kilka konkurujących ze sobą firm, które produkują różne rodzaje dronów kamikadze.
Powiedział, że stale opracowują nowe taktyki, które wykorzystują mocne strony jednostki i próbują wyeliminować wszelkie niedociągnięcia.

Powiedział, że obecnie największą wadą jest to, że drony nie są trudne do zniszczenia, jeśli zostaną wykryte w odpowiednim czasie
Podczas gdy okręty mogą mieć pewne problemy, zwłaszcza w mniej niż idealnych warunkach pogodowych, śmigłowce z łatwością niszczą takie drony.
Obecnie Ukraińcy pracują nad opracowaniem nowej generacji dronów, które mogą stosować zasłony dymne i inne metody utrudniające celowanie wrogowi, a w przyszłości drony będą również wyposażone w broń, która może celować w statki z dużej odległości i wracać do bazy.

Obecny poziom technologii dronów już znacznie zmniejszył rosyjską kontrolę nad Morzem Czarnym
Siły rosyjskie nadal wysyłają okręty patrolowe w celu monitorowania obszaru, jednak z czasem straty okrętów będą się kumulować, a przy braku możliwości ich naprawy na miejscu, rosyjska flota zostanie wyparta z morza.

Źródło: Raporty z Ukrainy

Polecane wiadomości

27 WRZ: Ukraiński Uderzyli w Zapomniany Zakład. WYSADZILI CAŁĄ AMUNICJĘ UKRYTĄ W OPUSZCZONEJ FABRYCE

Raporty z Ukrainy

26 WRZ: NIEUGIĘCI! Ukraińcy BIORĄ SZTURMEM 2 MIASTA JEDNOCZEŚNIE |

Raporty z Ukrainy

25 WRZ: TO KONIEC! UKRAIŃCY PRZEJĘLI WZGÓRZA! |

Raporty z Ukrainy

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej