-4.1 C
Warszawa
2 grudnia, 2023, 09:51
MigranciwPolsce.pl
18 LIS: MASAKRA. Ukraińcy ZAKRADLI SIĘ DO ROSYJSKICH KOSZAR W NOCY | Wojna w Ukrainie Wyjaśniona

18 LIS: MASAKRA. Ukraińcy ZAKRADLI SIĘ DO ROSYJSKICH KOSZAR W NOCY |🔴 Wspieraj poprzez zakupy w sklepie: https://uasupporter.com/RZU
🔵 Rozważ wspieranie kanału poprzez dołączenie do grona wspierających: https://www.youtube.com/channel/UC-Q1gV2g_ck4LZG8axhAeVg/join
🔵 Wspieraj poprzez kliknięcie przycisku “Podziękuj” obok łapki w górę i przycisku do udostępniania
🔵Oficjalne tłumaczenie kanału @RFU

Dzień 632.

Dziś pojawiło się wiele dobrych aktualizacji z kierunku Tokmak

Tutaj siły ukraińskie kontynuowały prowadzenie operacji kontrofensywnej i ostatnio osiągnęły znaczące wyniki
Główny cel Ukraińców zmienił się od października, a obecnie priorytetem jest poszerzenie przyczółka, a nie jego pogłębienie.
Przyczyna poszerzenia przyczółka leży w topografii regionu
Jeżeli spojrzymy na mapę topograficzną, zobaczymy, że ukraiński przyczółek jest otoczony taktycznymi wzniesieniami
Aby uprościć utrzymanie terenu, poprawić swoje możliwości logistyczne i stworzyć warunki do przyszłego posuwania się na południe, konieczne jest ustanowienie kontroli nad wyżynami.

Odkąd siły rosyjskie rozpoczęły operację ofensywną w Awdijiwce, sytuacja w tym regionie stała się dość niejednoznaczna, ponieważ zarówno Rosjanie, jak i Ukraińcy dysponowali tu dość dużymi siłami, a ten, kto byłby zmuszony do ich przemieszczenia jako pierwszy, poniósłby straty terytorialne.

Jeżeli chodzi o Rosjan, zamiast zmniejszać liczbę żołnierzy na linii kontaktu, zdecydowali się oni po prostu przenieść swoje rezerwy do Awdijiwki.
Bez rezerw Rosjanie praktycznie utracili zdolność do prowadzenia rotacji i było tylko kwestią czasu, kiedy wyczerpanie przekroczy punkt krytyczny.
Decyzja ta sprawiła, że Rosjanie nie ponieśli konsekwencji natychmiast, ale przygotowali się na potencjalną katastrofę w perspektywie średnio- i długoterminowej.

Jeżeli chodzi o Ukraińców, zrobili oni dwie rzeczy
Po pierwsze, niemal natychmiast przerzucili część oddziałów do Awdijiwki, przez co w krótkim okresie ucierpiało tempo operacji ofensywnej
Jednak pozostałe oddziały pozostawiono z rezerwami, aby kontynuować rotację.
Po drugie, Ukraińcy postanowili to zrekompensować, rozmieszczając jedne z najbardziej wykwalifikowanych załóg artylerii i dronów, ponieważ w Awdijiwce Ukraińcy potrzebowali masowej ilości pocisków artyleryjskich, podczas gdy tutaj Ukraińcy najbardziej potrzebowali precyzji.

Ukraiński żołnierz z dwudziestej czwartej brygady szturmowej poinformował, że odkąd w regionie pojawiły się wykwalifikowane załogi artylerii i dronów, sytuacja stała się dość interesująca.
Pierwsze ukraińskie uderzenie miało miejsce na północ od Werbowe
Rosyjskie źródła donoszą, że siły ukraińskie zaatakowały rosyjskie umocnienia na północ od Werbowe i zmusiły je do wycofania się z wyżyn taktycznych.
Jeżeli spojrzymy na mapę topograficzną, zobaczymy, że Ukraińcy postanowili ustanowić pełną kontrolę nad tym grzbietem.
Ukraińcy kontrolują już najwyższe punkty w regionie, jedyną trudnością jest teraz poruszanie się po polach po deszczach.
Ukraiński analityk ocenił sytuację i stwierdził, że rosyjskim jednostkom powietrznodesantowym będzie teraz znacznie trudniej bronić Werbowe, ponieważ wioska znajduje się na nizinach.

Drugi i największy ukraiński przełom miał miejsce na zachód od Robotyne
Tutaj siły rosyjskie kontrolowały kilka rozległych sieci okopów
Najświeższe aktualizacje sugerują, że Ukraińcy otworzyli co najmniej 5 kierunków ataku.
Ważnym jest, aby wspomnieć, że Ukraińcy przeszli przez obszar oznaczony jako szara strefa, potwierdzając, że Ukraińcy kontrolują te pola.

Rosyjskie źródła opublikowały geolokalizowany materiał filmowy pokazujący siły rosyjskie uderzające na ukraińskie pozycje bezpośrednio na zachód od Robotyne, co wskazuje, że Ukraińcy z powodzeniem posunęli się naprzód i przejęli kontrolę nad pozostałymi okopami na wyżynie
Co więcej, linie drzew na północ i południe od tych fortyfikacji również zostały zajęte przez Ukraińców, ponieważ ostatnie nagrania pokazują starcie około 1 km na zachód od poprzednich pozycji.
Rosyjskie dowództwo nie było zadowolone z ostatnich wydarzeń i podobno nakazało jednostkom powietrznym i zmotoryzowanym utrzymanie Kopani za wszelką cenę.

Największą wiadomością jest jednak to, że Ukraińcy przeprowadzili nocną operację, zakradli się do podziemnych koszar i zabili dziesiątki rosyjskich żołnierzy.
W następstwie, jak do przestrzeni medialnej wyciekły niezwykle drastyczne nagrania z następstw ataku, rosyjski żołnierz opublikował nagranie z wyjaśnieniem
Powiedział, że Ukraińcy wykorzystali wyczerpane, słabo obsadzone i niedostatecznie wyposażone siły rosyjskie i przeprowadzili nocny nalot
Powiedział, że rosyjscy żołnierze nie mieli wystarczającej liczby ludzi na warcie, co stworzyło wiele martwych punktów i ryzyko.
Powiedział również, że nawet ci na warcie nie mieli noktowizorów, podczas gdy Ukraińcy mieli.
Co więcej, Ukraińcy działali również z tłumikami.

Źródło: Raporty z Ukrainy

Polecane wiadomości

29 LIS: Rosjanie Zostali ZDZIESIĄTKOWANI W STREFIE ŚMIERCI. 500+ STRAT W 1 DZIEŃ | Wojna w Ukrainie

Raporty z Ukrainy

28 LIS: Bunt! Rosjanie Masowo ODMAWIAJĄ WALKI | Wojna w Ukrainie Wyjasniona

Raporty z Ukrainy

27 LIS: Rosjanie Nauczyli Się Że DARMOWY SER TO PUŁAPKA |

Raporty z Ukrainy

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej