-4.1 C
Warszawa
2 grudnia, 2023, 09:35
MigranciwPolsce.pl
20 LIS: UPS... Rosyjskie Czołgi GRZEZNĄ W BŁOCIE frontu Ukraińskiego | Wojna w Ukrainie Wyjaśniona

20 LIS: UPS… Rosyjskie Czołgi GRZEZNĄ W BŁOCIE frontu Ukraińskiego |🔴 Wspieraj poprzez zakupy w sklepie: https://uasupporter.com/RZU
🔵 Rozważ wspieranie kanału poprzez dołączenie do grona wspierających: https://www.youtube.com/channel/UC-Q1gV2g_ck4LZG8axhAeVg/join
🔵 Wspieraj poprzez kliknięcie przycisku “Podziękuj” obok łapki w górę i przycisku do udostępniania
🔵Oficjalne tłumaczenie kanału @RFU

Dzień 634.

Dziś pojawiło się wiele informacji z kierunku Awdijiwki

Tutaj siły rosyjskie kontynuują natarcie wzdłuż trzech osi ataku
Chociaż większość wydarzeń miała miejsce w północnej części regionu, nie oznacza to, że południowa część regionu była spokojna
W rzeczywistości, pod pewnymi względami, południowa część regionu miała nawet trudniejsze bitwy

Taktyka sił ukraińskich i rosyjskich na południu okazała się zupełnie inna od tego, co widzieliśmy na północy.
Po tym, jak siły rosyjskie ustanowiły kontrolę nad nasypem górniczym, ukraińscy żołnierze poinformowali, że Rosjanie zaczęli używać piechoty jako głównej siły, a nie czołgów, jak widzieliśmy w pierwszych dniach operacji ofensywnej.
Powód, dla którego Rosjanie zaczęli powstrzymywać się od używania ciężkiego sprzętu jest dwojaki

Po pierwsze, Rosjanie nie mogą gromadzić ciężkiego sprzętu w pobliżu frontu, dlatego rosyjskie czołgi i opancerzone wozy bojowe musiały pokonać ponad 10 kilometrów, aby dotrzeć do linii kontaktu.
W większości przypadków wystarczyło to ukraińskim operatorom dronów do wykrycia i otwarcia ognia do zbliżających się jednostek wroga.
W pewnym momencie ukraińscy żołnierze poinformowali, że ponad połowa czołgów i opancerzonych wozów bojowych została uszkodzona i zniszczona, zanim dotarły do wyznaczonego celu.
Tak więc ograniczenia narzucone przez logistykę i ukraińską artylerię oraz ataki dronów zmusiły Rosjan do ograniczenia użycia ciężkiego sprzętu.

Po drugie, po przesunięciu linii kontaktowej w kierunku linii kolejowej, nasypu i zbiorników wodnych, użycie czołgów i pojazdów opancerzonych stało się skomplikowane ze względu na lokalną geografię
Obecnie, według ukraińskich zespołów zwiadowczych, Rosjanie używają tylko transporterów opancerzonych, aby dostarczyć piechotę do Krasnohoriwki, a po dotarciu do wioski rosyjscy żołnierze idą pieszo do linii kontaktu

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w południowej części regionu, gdzie ani jeden atak nie jest przeprowadzany bez wsparcia ciężkiej broni pancernej.
Mimo, że Rosjanie mają w zasadzie tylko jedną drogę do rozmieszczenia sił, droga ta prowadzi prosto do Doniecka, więc rosyjska logistyka jest tutaj sprawna
Oprócz wąskich mostów, z których Rosjanie czasem spadają, nie ma też żadnych przeszkód geograficznych – tylko otwarte pola.
Niestety dla Rosjan, otwarte pola wystawiają ich jednostki szturmowe na działanie ukraińskich operatorów dronów.

Dziś ukraińscy żołnierze z 53. brygady zmechanizowanej opublikowali nagranie pokazujące, jak kolumna składająca się z co najmniej 8 rosyjskich czołgów i opancerzonych pojazdów bojowych zostaje wykryta z dużym wyprzedzeniem i cierpi z powodu precyzyjnego ognia, ledwo mijając Wodiane
Jak widać, przed osadą znajduje się już ogromne cmentarzysko rosyjskiego sprzętu
Ta kolumna okazała się mieć mniej szczęścia niż zwykle, ponieważ została zniszczona, nigdy nawet do niego nie docierając.

Największą przeszkodą dla sił rosyjskich są jednak ukraińskie pola minowe
Nawet jeśli niektóre siły wroga przekroczyły strefę śmierci, wykorzystując poranną mgłę, dotarcie do drugiej linii drzew okazało się praktycznie niemożliwe
Co więcej, Ukraińcy rozumieją, że jedyną rzeczą, która może osłabić ich obronę w tym regionie, jest sprzęt do rozminowywania, dlatego też stał się on celem o wysokim priorytecie.
Nagrania opublikowane przez ukraińskich żołnierzy pokazały, że wiele elementów rosyjskiego sprzętu do rozminowywania zostało zniszczonych podczas ataków HIMARS.

Pojmany rosyjski żołnierz powiedział, że z powodu braku UR-77, Rosjanie uciekli się do użycia trałów przymocowanych do czołgów.
Żołnierz powiedział, że ostrzegł swoich dowódców, że biorąc pod uwagę warunki pogodowe, czołg nie będzie w stanie przejechać przez pole i że skazują na porażkę całą jednostkę szturmową.
Jednak czołg i tak został wysłany, ugrzązł w błocie, a cała jednostka szturmowa została zmuszona do zatrzymania się na środku pola i prawie wszyscy z kolumny zginęli.

Niedawno Rosjanie ponownie zaczęli używać pojazdów kamikadze
Rosjanie umieścili setki kilogramów materiałów wybuchowych i skierowali je w stronę ukraińskich pozycji strzeleckich po drugiej stronie pola.
Taktyka ta jest dość wątpliwa, ponieważ pojazdy mają prawie zerowe szanse na przedostanie się na drugą stronę.
I chociaż eksplozja oczyściła część pól, rosyjskie źródła donoszą, że Ukraińcy ponownie je zaminowują, używając pocisków RAAM do zdalnego minowania.

Źródło: Raporty z Ukrainy

Polecane wiadomości

29 LIS: Rosjanie Zostali ZDZIESIĄTKOWANI W STREFIE ŚMIERCI. 500+ STRAT W 1 DZIEŃ | Wojna w Ukrainie

Raporty z Ukrainy

28 LIS: Bunt! Rosjanie Masowo ODMAWIAJĄ WALKI | Wojna w Ukrainie Wyjasniona

Raporty z Ukrainy

27 LIS: Rosjanie Nauczyli Się Że DARMOWY SER TO PUŁAPKA |

Raporty z Ukrainy

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej