19.1 C
Warszawa
30 września, 2023, 18:32
MigranciwPolsce.pl
23 CZE: MOST NA KRYMIE ZNISZCZONY. NADCHODZI ZAŁAMANIE FRONTÓW  | Wojna w Ukrainie Wyjaśniona

23 CZE: MOST NA KRYMIE ZNISZCZONY. NADCHODZI ZAŁAMANIE FRONTÓW |🔴 Wspieraj poprzez zakupy w sklepie: https://uasupporter.com/RZU
🔵 Rozważ wspieranie kanału poprzez dołączenie do grona wspierających: https://www.youtube.com/channel/UC-Q1gV2g_ck4LZG8axhAeVg/join
🔵 Wspieraj poprzez kliknięcie przycisku “Podziękuj” obok łapki w górę i przycisku do udostępniania
🔵Oficjalne tłumaczenie kanału @RFU

Dzień 484

Dziś miała miejsce seria potężnych ataków rakietowych na krymskie mosty

Niedawno opublikowany materiał filmowy pokazuje, że pierwszym celem ataku rakietowego był most autostradowy w pobliżu Czonchar
Sądząc po kształcie pocisku, był to najprawdopodobniej pocisk Storm Shadow.
Jeżeli chodzi o zniszczenia, jak widzimy, każdy pocisk zrobił ogromną dziurę w jezdni mostu i uniemożliwił działanie co najmniej 1 pasa ruchu.
W sumie pierwszy most Czonchar został trafiony 2 pociskami, podczas gdy drugi most Czonchar został trafiony 1 pociskiem.

Niektóre media spekulowały, że zniszczenia nie są charakterystyczne dla Storm Shadow, jednak sądząc po resztkach znalezionych na ziemi, był to zdecydowanie produkt wiodącej francuskiej firmy Matra BAE Dynamics Alenia, która produkuje precyzyjne pociski dalekiego zasięgu, w tym Storm Shadow.
To wyjaśnia, dlaczego rakieta zdołała przelecieć przez cały region Chersonia bez zestrzelenia

Niektóre media opublikowały materiał filmowy przedstawiający rosyjską obronę przeciwlotniczą, która działała tuż przy moście Czonchar.
Nagranie pokazuje, jak rosyjski system obrony powietrznej Pantsir S1 próbuje przechwycić ukraiński pocisk manewrujący.
Wygląda na to, że system zidentyfikował rakietę zbyt późno i która uderzyła w cel, zanim rakieta Pantsir zdążyła wykonać swoje zadanie.

Rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że siły rosyjskie zestrzeliły 5 rakiet Storm Shadow i 2 rakiety HIMARS, chociaż nie wspomniano, ile rakiet dotarło do celu i jakie były cele.
I jak się dziś okazało, Ukraińcy przeprowadzili serię uderzeń, a nie tylko jedno
Lokalni mieszkańcy poinformowali, że widzieli bezpośrednie trafienia nie tylko w most autostradowy Czonchar, ale także w most kolejowy Sywasz.
Później rosyjscy reporterzy potwierdzili, że most kolejowy również ucierpiał w wyniku uderzenia.

Władze okupacyjne Krymu ogłosiły, że rosyjscy eksperci oceniają szkody i tymczasowo zamkną mosty.
Przedstawiciele władz okupacyjnych natychmiast nagrali odcinek mostu, twierdząc, że uszkodzenia są nieznaczne, most zostanie naprawiony w ciągu kilku dni, a takie uderzenie mają niewielki wpływ na przebieg wojny.
Jak na ironię, rosyjscy urzędnicy użyli dokładnie tych samych słów i zwrotów, aby opisać sytuację, gdy Ukraińcy zaczęli uderzać na most Antoniwski przed operacją kontrofensywy w Chersoniu.

Problemy z logistyką już zaczęły się objawiać
Ludzie opublikowali już wiele filmów pokazujących ogromne korki i chaos w rosyjskiej logistyce
Mosty Czonchar były niezwykle ważne dla stabilności rosyjskich linii zaopatrzeniowych, ponieważ miały bezpośrednie połączenia drogowe i kolejowe z najgorętszą częścią linii frontu.
Niektórzy rosyjscy analitycy twierdzili, że Rosjanie mogą z łatwością stworzyć wiele mostów pontonowych i to rozwiąże wszystkie problemy, jednak jeśli chodzi o przenoszenie ciężkiego sprzętu w dużych ilościach, zwłaszcza za pośrednictwem kolei, mosty pontonowe po prostu się do tego nie nadają.

W tej chwili Rosjanie muszą zacząć wprowadzać ogromne zmiany i polegać na ostatnim pozostałym połączeniu między Krymem a kontynentalną częścią Rosji.
Takie monumentalne zmiany nie tylko dramatycznie pogłębiają braki, ale także wywierają znaczną presję na tę linię, co nieuchronnie prowadzi do wąskich gardeł i braku elastyczności.

Rzecznik ukraińskiego Głównego Zarządu Wywiadowczego oświadczył, że działania, które obecnie mają miejsce, będą kontynuowane, co w zasadzie oznacza, że Ukraińcy wchodzą w kolejną fazę operacji kontrofensywnej, w której głównym celem jest wyeliminowanie rosyjskiej
logistyki.

Rosyjscy analitycy już podnoszą alarm, że Ukraińcy nastawiają rosyjskie siły na całkowitą porażkę
Twierdzą oni, że Ukraińcy najpierw wybrali mosty Czonchar, ponieważ zmusiło to Rosjan do korzystania z dłuższych tras i bardziej odległych mostów.
Gdy Rosjanie się dostosują, Ukraińcy mogą razić kolejne mosty, zwiększając problemy logistyczne wykładniczo i być może zwieńczając to wszystko zniszczeniem mostu Kerczeńskiego, który stanie się ostatnią kroplą, po przelaniu której Rosjanie staną w obliczu całkowitego załamania logistycznego we wszystkich regionach jednocześnie.

Źródło: Raporty z Ukrainy

Polecane wiadomości

29 WRZ: NIE MOGA BYĆ POWAŻNI! Rosjanie PAKUJĄ CZOŁGI TONAMI DYNAMITU |

Raporty z Ukrainy

28 WRZ: Ukraińcy DEWASTUJĄ ROSYJSKIE POZYCJE Tuż Przed GŁÓWNYM CIOSEM |

Raporty z Ukrainy

27 WRZ: Ukraiński Uderzyli w Zapomniany Zakład. WYSADZILI CAŁĄ AMUNICJĘ UKRYTĄ W OPUSZCZONEJ FABRYCE

Raporty z Ukrainy

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej