O NAS
LOGOTYP migranciwpolsce.pl

Migranciwpolsce.pl to projekt zrzeszający fundacje
i stowarzyszenia pomagające uchodźcom i migrantom oraz instytucje działające na rzecz kryzysu humanitarnego na świecie.

Portal jest serwisem apolitycznym.
Nie jesteśmy związani z żadnym obozem politycznym.
Nasz projekt powstał z chęci pomagania najbardziej potrzebującym poprzez szerzenie informacji na temat działań, jakie są podejmowane przez instytucje niosące pomoc, a także z chęci uświadamia czytelników
i potencjalnych darczyńców odnośnie sytuacji związanej
z kryzysem humanitarnym na świecie.

Ważnym aspektem, który pozwala zrozumieć problemy współczesnego świata w kontekście kryzysu humanitarnego
i sfery związanej z tematyką uchodźców oraz migrantów, są zagadnienia geopolityczne, na które chcemy zwrócić szczególną uwagę.

Przekaż 1% podatku
EnglishGermanItalianPolishRussianUkrainian
CARITAS

Razem dla Ukrainy – nowy projekt zamojsko-lubaczowskiej Caritas

Caritas diecezji zamojsko-lubaczowskiej od samego początku wojny zaangażowana jest w niesienie pomocy ludności ukraińskiej. Pomoc otrzymują uchodźcy przybywający do Polski, którzy szukają tutaj schronienia, jak również ludność ukraińska, która pozostała na terytorium objętym działaniami wojennymi. W tym roku, dzięki wsparciu ze strony partnera – Fundacji PZU – zyskała nowe możliwości i rozpoczęła realizację projektu „Razem dla Ukrainy”.

Projekt, który rozpoczął się 2 stycznia tego roku, będzie trwał do 2 maja 2023 r. Jego celem jest pomoc mieszkańcom Ukrainy przebywającym na terytorium okupowanego kraju, gównie kobietom, dzieciom, osobom starszym i niepełnosprawnym. Wsparciem zostanie objętych minimum 650 osób, ale, jak pokazuje doświadczenie diecezjalnej Caritas, beneficjentów będzie znacznie więcej. W ramach pomocy organizowane są transporty żywności, artykułów higienicznych, środków czystości, odzieży i innych rzeczy niezbędnych do zaspokojenia podstawowych potrzeb, a co za tym idzie do poprawy warunków życia.

Im większą kwotą będzie dysponować zamojsko-lubaczowska Caritas, tym więcej darów będzie mogła przewieźć na Ukrainę, dlatego zwraca się do darczyńców o wspieranie tego szlachetnego dzieła.

 

Projekt realizowany w ramach partnerstwa Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej z Fundacją PZU w ramach zadania „Razem dla Ukrainy” sfinansowanego ze środków Fundacji PZU

Źródło: https://caritas.pl/

Zapraszamy do wsparcia CARITAS POLSKA 🙂

Podziel się z: