O NAS
LOGOTYP migranciwpolsce.pl

Migranciwpolsce.pl to projekt zrzeszający fundacje
i stowarzyszenia pomagające uchodźcom i migrantom oraz instytucje działające na rzecz kryzysu humanitarnego na świecie.

Portal jest serwisem apolitycznym.
Nie jesteśmy związani z żadnym obozem politycznym.
Nasz projekt powstał z chęci pomagania najbardziej potrzebującym poprzez szerzenie informacji na temat działań, jakie są podejmowane przez instytucje niosące pomoc, a także z chęci uświadamia czytelników
i potencjalnych darczyńców odnośnie sytuacji związanej
z kryzysem humanitarnym na świecie.

Ważnym aspektem, który pozwala zrozumieć problemy współczesnego świata w kontekście kryzysu humanitarnego
i sfery związanej z tematyką uchodźców oraz migrantów, są zagadnienia geopolityczne, na które chcemy zwrócić szczególną uwagę.

Przekaż 1% podatku
EnglishGermanItalianPolishRussianUkrainian
UNN

Republikański kandydat na prezydenta USA nie uważa pomocy dla Ukrainy za „żywotny interes amerykański”

KIJÓW. 14 marca. UNN. Prawdopodobny konkurent Trumpa w nadchodzących wyborach prezydenckich w USA powiedział, że pomoc Ukrainie nie leży w interesie Ameryki, informuje UNN. Oświadczenie zostało wydane w Fox News.

Detale

Obecny gubernator Florydy Ron DeSantis, kandydat na prezydenta w 2024 r., powiedział, że ochrona granic Europy nie jest żywotnym interesem USA i że politycy powinni skupić się na polityce wewnętrznej.

„Podczas gdy Stany Zjednoczone mają wiele żywotnych interesów narodowych – ochronę naszych granic, przezwyciężenie kryzysu gotowości naszych sił zbrojnych, osiągnięcie bezpieczeństwa energetycznego i niezależności, sprawdzenie potęgi gospodarczej, kulturalnej i militarnej Komunistycznej Partii Chin – dalsze zaangażowanie w spór terytorialny między Ukrainą a Rosją nie jest jednym z nich” – powiedział DeSantis.

DeSantis uważa, że ​​Biden robi za dużo, bez jasno określonego celu i podejmuje działania, które mogą wywołać wojnę między Stanami Zjednoczonymi a Rosją.

„Dlatego nie należy dyskutować o F-16 i pociskach dalekiego zasięgu. Te kroki mogą wyraźnie wciągnąć Stany Zjednoczone w konflikt i przybliżyć nas do gorącej wojny między dwoma największymi mocarstwami nuklearnymi świata. To ryzyko jest nie do zaakceptowania” — dodał gubernator Florydy.

dodajmy

Rosnąca kampania cienia byłego prezydenta Donalda Trumpa i gubernatora Florydy, mająca na celu nominację republikańskiego kandydata w wyborach w 2024 roku, powinna niepokoić Ukrainę.

 

Źródło:  https://www.unn.com.ua/uk/news/2019221-kandidat-u-prezidenti-ssha-vid-respublikantsiv-ne-vvazhaye-dopomogu-ukrayini-zhittyevo-vazhlivim-interesom-ssha

Autor: Antonina Horochowska / UNN

Podziel się z: