O NAS
LOGOTYP migranciwpolsce.pl

Migranciwpolsce.pl to projekt zrzeszający fundacje
i stowarzyszenia pomagające uchodźcom i migrantom oraz instytucje działające na rzecz kryzysu humanitarnego na świecie.

Portal jest serwisem apolitycznym.
Nie jesteśmy związani z żadnym obozem politycznym.
Nasz projekt powstał z chęci pomagania najbardziej potrzebującym poprzez szerzenie informacji na temat działań, jakie są podejmowane przez instytucje niosące pomoc, a także z chęci uświadamia czytelników
i potencjalnych darczyńców odnośnie sytuacji związanej
z kryzysem humanitarnym na świecie.

Ważnym aspektem, który pozwala zrozumieć problemy współczesnego świata w kontekście kryzysu humanitarnego
i sfery związanej z tematyką uchodźców oraz migrantów, są zagadnienia geopolityczne, na które chcemy zwrócić szczególną uwagę.

Przekaż 1% podatku
EnglishGermanItalianPolishRussianUkrainian
Rosjanie-stracili-9-tysięcy-sztuk-sprzętu-wojskowego

Rosjanie stracili 9 tysięcy sztuk sprzętu wojskowego

Jak informuje Belsat od 24 lutego 2022 r. rosyjska armia straciła na Ukrainie ponad 9 tys. sztuk sprzętu wojskowego. Analitycy projektu Oryx umieścili na liście jednostki sprzętu, których zniszczenie zostało potwierdzone zdjęciami lub filmami. Rosyjskie straty są jednak o wiele większe, gdyż w swoim podsumowaniu autorzy raportu nie brali pod uwagę broni ręcznej, samochodów cywilnych i innego drobnego sprzętu wykorzystywanego przez rosyjską armię.

Według projektu z 9001 sztuk sprzętu, który rosyjscy najeźdźcy stracili do tej pory, 5694 sztuki sprzętu zniszczono, 242 uszkodzono, a 2759 zdobyto. W tym samym czasie Rosjanie porzucili na polu walki 306 jednostek różnego sprzętu. Z ogólnej liczby utraconego rosyjskiego sprzętu 1671 to czołgi, w tym 989 zniszczonych, a kolejne 545 zdobytych.
Na liście znajdują się też: samoloty, śmigłowce, większe drony, artyleria holowana, ciężarówki, wozy dowódcze i wsparcia, opancerzone transportery i samochody terenowe. Każda sztuka udokumentowana jest zdjęciem lub filmikiem umieszczonym w sieciach społecznościowych lub na stronach www.

– Ta lista obejmuje tylko zniszczone pojazdy i sprzęt, co do których istnieją zdjęcia lub filmy. Dlatego (realna – Belsat.eu) liczba zniszczonego sprzętu znacznie przekracza to, co jest tutaj wymienione. Broń strzelecka, systemy przeciwpancerne, MANPADy, moździerze, amunicja bezzałogowa, bezzałogowe statki powietrzne, które są używane jako bezzałogowe przynęty, pojazdy cywilne, przyczepy i inny porzucony drobny sprzęt, nie są uwzględnione na tej liście – wyjaśnili analitycy z projektu Oryx.

Od początku inwazji według Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy zniszczyły 3211 rosyjskich czołgów, 6282 bojowych wozów opancerzonych, 2212 systemów artyleryjskich, a także tysiące sztuk innego sprzętu zmechanizowanego.

jb/ belsat.eu wg East24.info
Źródło: https://belsat.eu/pl/news/

Podziel się z: