O NAS
LOGOTYP migranciwpolsce.pl

Migranciwpolsce.pl to projekt zrzeszający fundacje
i stowarzyszenia pomagające uchodźcom i migrantom oraz instytucje działające na rzecz kryzysu humanitarnego na świecie.

Portal jest serwisem apolitycznym.
Nie jesteśmy związani z żadnym obozem politycznym.
Nasz projekt powstał z chęci pomagania najbardziej potrzebującym poprzez szerzenie informacji na temat działań, jakie są podejmowane przez instytucje niosące pomoc, a także z chęci uświadamia czytelników
i potencjalnych darczyńców odnośnie sytuacji związanej
z kryzysem humanitarnym na świecie.

Ważnym aspektem, który pozwala zrozumieć problemy współczesnego świata w kontekście kryzysu humanitarnego
i sfery związanej z tematyką uchodźców oraz migrantów, są zagadnienia geopolityczne, na które chcemy zwrócić szczególną uwagę.

Przekaż 1% podatku
EnglishGermanItalianPolishRussianUkrainian
Ukrainska Prawda

Rosjanie zatrzymują osoby próbujące sprzedawać ukraińską walutę na terenach okupowanych

Rosyjscy okupanci zatrzymują handlarzy, którzy sprzedają ukraińską hrywny na okupowanych terytoriach; przedsiębiorcy są okradani z terminali bankowych i karani grzywną w wysokości setek tysięcy rubli.

Źródło: służba prasowa Narodowego Centrum Oporu 

Szczegóły: Według informacji Narodowego Centrum Oporu od 1 stycznia okupanci rozpoczęli naloty na sklepy przyjmujące ukraińską walutę. Zatrzymali także kantorów, którzy kontynuowali obieg, a także skonfiskowali terminale bankowe podczas przeszukań. 

Poza tym na osoby sprzedające ukraińską walutę nakładana jest grzywna w wysokości 300 tys. rubli [około 154 tys. hrywien, czyli 4200 USD – przyp. red.].

Narodowe Centrum Oporu informuje, że Rosjanie chcą uzależnić mieszkańców okupowanych terytoriów od rubla w celu zwiększenia paszportyzacji. W końcu sam paszport jest warunkiem koniecznym do otrzymywania płatności.

Jednocześnie, jak zauważyło Centrum, Ukraińcy na terenach czasowo okupowanych odmawiają posługiwania się rublem i ignorują zakaz obiegu hrywny.

Źródło:https://www.pravda.com.ua/eng/news/2023/02/7/7388328/

Autor: Tetiana Lozovenko

 

Podziel się z: