O NAS
LOGOTYP migranciwpolsce.pl

Migranciwpolsce.pl to projekt zrzeszający fundacje
i stowarzyszenia pomagające uchodźcom i migrantom oraz instytucje działające na rzecz kryzysu humanitarnego na świecie.

Portal jest serwisem apolitycznym.
Nie jesteśmy związani z żadnym obozem politycznym.
Nasz projekt powstał z chęci pomagania najbardziej potrzebującym poprzez szerzenie informacji na temat działań, jakie są podejmowane przez instytucje niosące pomoc, a także z chęci uświadamia czytelników
i potencjalnych darczyńców odnośnie sytuacji związanej
z kryzysem humanitarnym na świecie.

Ważnym aspektem, który pozwala zrozumieć problemy współczesnego świata w kontekście kryzysu humanitarnego
i sfery związanej z tematyką uchodźców oraz migrantów, są zagadnienia geopolityczne, na które chcemy zwrócić szczególną uwagę.

Przekaż 1% podatku
EnglishGermanItalianPolishRussianUkrainian
UNN

Shoigu nakazał podwoić produkcję precyzyjnych pocisków

KIJÓW. 14 marca. UNN. Minister obrony federacji ROSYJSKIEJ Siergiej Szojgu polecił podwoić wielkość produkcji precyzyjnej amunicji w Rosji, informuje UNN , powołując się na rosZMI.

Detale

Poinformowano, że we wtorek 14 marca Szojgu odbył robocze spotkanie z kierownictwem Korporacji Taktycznej Broni Rakietowej (KTRV) i odpowiednimi organami administracji wojskowej w jednym z przedsiębiorstw w obwodzie moskiewskim. Sprawdzał realizację zamówienia obronnego państwa, proces technologiczny i linie produkcyjne, a także najnowsze próbki broni wprowadzane do produkcji seryjnej.

Cytat

„Nawet biorąc pod uwagę wzrost produkcji w tym roku (Shoigu – red.) polecił podwoić wielkość produkcji precyzyjnych środków rażenia” – czytamy w publikacji.

Według niego firma wydaje się mieć do tego niezbędne rezerwy: „wysoko wykwalifikowanych specjalistów i zaplecze produkcyjne”.

„Dlatego zadanie jest trudne, ale wykonalne”, powiedział Shoigu i dodał, że korporacja „przeszła od produkcji eksperymentalnej do masowej”, a „obiecujące zmiany zasługują na wielką uwagę”.

Przypomnimy

Według wywiadu Ministerstwa Obrony Wielkiej Brytanii, Rosja używa starej amunicji, która wcześniej została sklasyfikowana jako niezdatna do użytku.

Źródło: UNN
Autor: Марина Тищенко
Podziel się z: