O NAS
LOGOTYP migranciwpolsce.pl

Migranciwpolsce.pl to projekt zrzeszający fundacje
i stowarzyszenia pomagające uchodźcom i migrantom oraz instytucje działające na rzecz kryzysu humanitarnego na świecie.

Portal jest serwisem apolitycznym.
Nie jesteśmy związani z żadnym obozem politycznym.
Nasz projekt powstał z chęci pomagania najbardziej potrzebującym poprzez szerzenie informacji na temat działań, jakie są podejmowane przez instytucje niosące pomoc, a także z chęci uświadamia czytelników
i potencjalnych darczyńców odnośnie sytuacji związanej
z kryzysem humanitarnym na świecie.

Ważnym aspektem, który pozwala zrozumieć problemy współczesnego świata w kontekście kryzysu humanitarnego
i sfery związanej z tematyką uchodźców oraz migrantów, są zagadnienia geopolityczne, na które chcemy zwrócić szczególną uwagę.

Przekaż 1% podatku
EnglishGermanItalianPolishRussianUkrainian
iom-enviroment-world-day

Światowy Dzień Ochrony Środowiska 2022: TYLKO JEDNA ZIEMIA

Światowy Dzień Ochrony Środowiska 2022: TYLKO JEDNA ZIEMIA

Światowy Dzień Ochrony Środowiska obchodzony jest co roku 5 czerwca i ma na celu podnoszenie świadomości i celebrowanie działań na rzecz środowiska.

Tegoroczna kampania obchodzona jest pod hasłem #OnlyOneEarth, z naciskiem na zrównoważone życie w zgodzie z naturą. Podkreśla potrzebę przywrócenia równowagi z naturą poprzez transformacyjne zmiany.

Miliony ludzi na całym świecie są przesiedlane i przemieszczają się w kontekście katastrof i niekorzystnych skutków zmian klimatycznych. Katastrofy stały się obecnie główną przyczyną przymusowych wysiedleń na całym świecie. W 2021 r. z 38 mln wysiedleń wewnętrznych zarejestrowanych w 2021 r. 23,7 mln na całym świecie zostało przesiedlonych w wyniku katastrof (wg IDMC GRID 2022 ).

IOM wzywa wszystkie rządy i strony do przyjęcia wizji Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu (IPCC), aby przejść od ryzyka klimatycznego do rozwoju odpornego na zmiany klimatu w celu przeciwdziałania negatywnym skutkom zmian klimatycznych.

Wiadomość wideo WED DG

Źródło: https://www.iom.int w języku angielskim

Podziel się z: