O NAS
LOGOTYP migranciwpolsce.pl

Migranciwpolsce.pl to projekt zrzeszający fundacje
i stowarzyszenia pomagające uchodźcom i migrantom oraz instytucje działające na rzecz kryzysu humanitarnego na świecie.

Portal jest serwisem apolitycznym.
Nie jesteśmy związani z żadnym obozem politycznym.
Nasz projekt powstał z chęci pomagania najbardziej potrzebującym poprzez szerzenie informacji na temat działań, jakie są podejmowane przez instytucje niosące pomoc, a także z chęci uświadamia czytelników
i potencjalnych darczyńców odnośnie sytuacji związanej
z kryzysem humanitarnym na świecie.

Ważnym aspektem, który pozwala zrozumieć problemy współczesnego świata w kontekście kryzysu humanitarnego
i sfery związanej z tematyką uchodźców oraz migrantów, są zagadnienia geopolityczne, na które chcemy zwrócić szczególną uwagę.

Przekaż 1% podatku
EnglishGermanItalianPolishRussianUkrainian
BELSAT

Symbole inwazji. Po demonstracji w Pradze jedna osoba ma zarzuty akceptowania ludobójstwa

Jak informuje Belsat po sobotniej demonstracji w centrum Pragi policja zatrzymała jedną osobę pod zarzutem popełnienia czynu karalnego popierania zbrodni ludobójstwa. 18 osób zatrzymano z zarzutem popełnienia wykroczenia. W sobotę demonstrowano pod hasłem “Czechy przeciwko biedzie”.

Zatrzymany, któremu policja zarzuca popełnienie przestępstwa popierania zbrodni ludobójstwa miał ze sobą plecak z naszytą literą “Z”, która jest symbolem rosyjskich jednostek inwazyjnych na Ukrainie. Na kurtce miał też naszywkę najemniczej grupy Wagnera, którą Ukraina i społeczność międzynarodowa oskarżają o popełnienie zbrodni wojennych i przeciwko ludzkości.

Rzeczniczka praskiej policji Violeta Siřišťová poinformowała, że w sobotę po oficjalnym zakończeniu demonstracji zatrzymano 18 osób, które najprawdopodobniej popełniły wkroczenia, gdy próbowały zerwać ukraińską flagę z fasady Muzeum Narodowego. Nie posłuchali wezwań policji, byle agresywni.

Violeta Siřišťová poinformował także o zranieniu dwóch policjantów.

Organizatorzy sobotniej antyrządowej demonstracji z pozaparlamentarnej partii Prawo, Odpowiedzialność, Fachowość (RPO) podkreślili w mediach społecznościowych, że akcja na schodach Muzeum Narodowego miała miejsce już po zakończeniu protestu na Placu Wacława. Ich zdaniem w zdarzeniu możliwy był udział policyjnych prowokatorów.

pp/belsat.eu wg PAP
Zdjęcie: David Mark

Źródło: https://belsat.eu/pl/news/12-03-2023-symbole-inwazji-po-demonstracji-w-pradze-jedna-osoba-ma-zarzuty-akceptowania-ludobojstwa

 

 

Podziel się z: