O NAS
LOGOTYP migranciwpolsce.pl

Migranciwpolsce.pl to projekt zrzeszający fundacje
i stowarzyszenia pomagające uchodźcom i migrantom oraz instytucje działające na rzecz kryzysu humanitarnego na świecie.

Portal jest serwisem apolitycznym.
Nie jesteśmy związani z żadnym obozem politycznym.
Nasz projekt powstał z chęci pomagania najbardziej potrzebującym poprzez szerzenie informacji na temat działań, jakie są podejmowane przez instytucje niosące pomoc, a także z chęci uświadamia czytelników
i potencjalnych darczyńców odnośnie sytuacji związanej
z kryzysem humanitarnym na świecie.

Ważnym aspektem, który pozwala zrozumieć problemy współczesnego świata w kontekście kryzysu humanitarnego
i sfery związanej z tematyką uchodźców oraz migrantów, są zagadnienia geopolityczne, na które chcemy zwrócić szczególną uwagę.

Przekaż 1% podatku
EnglishGermanItalianPolishRussianUkrainian
budowa-szkoly-sudan-poludniowy

Twa budowa szkoły i akcja pomocy w Sudanie Południowym

Jesteśmy w trakcie realizacji pierwszego etapu pomocy w ramach przyznanego grantu z Ministerstwa Spraw Zagranicznych. W październiku rozpoczęła się budowa klas lekcyjnych w szkole podstawowej w Gumbo. Uczęszczają tam dzieci mieszkające w obozie dla uchodźców i z okolicznych wiosek. Prace postępują bardzo sprawnie i zostaną zakończone w grudniu.

W tym samym czasie rozpoczęła się pomoc w ramach dożywiania. Zakupiliśmy żywność dla dzieci i ich rodzin. W szkole podstawowej 700 uczniów ze szkoły podstawowej codziennie otrzymuje posiłek przygotowany przez pracowników placówki. Oprócz tego przygotowaliśmy paczki żywnościowe dla rodzin. Są w nich podstawowe produkty jak mąka kukurydziana, fasola i olej. W załączonych filmach można zobaczyć, z jaką radością i smakiem dzieci jedzą te posiłki.

Na misji w Gumbo funkcjonuje ośrodek zdrowia, w którym codziennie potrzebujący – z obozu dla uchodźców i okolicznych wiosek – mogą otrzymać podstawową pomoc medyczną. Prowadzone były spotkania w obozie dla uchodźców, podczas których objaśniano m.in. sposoby jak dbać o kulturę higieny. Zakupiliśmy też środki medyczne i ochronne do przychodni.

Projekt pomocy uchodźcom w Gumbo realizujemy w ramach programu „Polska Pomoc”

Budowa szkoły w Sudanie Południowym 1

Budowa szkoły w Sudanie Południowym 2

Budowa szkoły w Sudanie Południowym 3

Budowa szkoły w Sudanie Południowym 4

Podziel się z: