O NAS
LOGOTYP migranciwpolsce.pl

Migranciwpolsce.pl to projekt zrzeszający fundacje
i stowarzyszenia pomagające uchodźcom i migrantom oraz instytucje działające na rzecz kryzysu humanitarnego na świecie.

Portal jest serwisem apolitycznym.
Nie jesteśmy związani z żadnym obozem politycznym.
Nasz projekt powstał z chęci pomagania najbardziej potrzebującym poprzez szerzenie informacji na temat działań, jakie są podejmowane przez instytucje niosące pomoc, a także z chęci uświadamia czytelników
i potencjalnych darczyńców odnośnie sytuacji związanej
z kryzysem humanitarnym na świecie.

Ważnym aspektem, który pozwala zrozumieć problemy współczesnego świata w kontekście kryzysu humanitarnego
i sfery związanej z tematyką uchodźców oraz migrantów, są zagadnienia geopolityczne, na które chcemy zwrócić szczególną uwagę.

Przekaż 1% podatku
EnglishGermanItalianPolishRussianUkrainian
Dzieci piszące na kartce

Uczą się, bo lubią

Ponad 100 kompletów podręczników dla dzieci z rodzin uchodźców zakupiła Caritas Polska wraz z 5 Centrami Pomocy Migrantów i Uchodźców. Pomoc została sfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu na rzecz Uchodźców.

— Edukacja jest jednym z najważniejszych czynników integracyjnych dzieci z rodzin uchodźczych, dlatego zapewnienie dzieciom podręczników szkolnych jest dla nas priorytetem — podkreśla Marta Walasik-Sałek odpowiedzialna za pomoc uchodźcom w Caritas Polska.

Mali i duzi uczniowie z Czeczenii, Ukrainy, Turkmenistanu rozpakowywali pudełka z podręcznikami z taką niecierpliwością, jakby to były prezenty. To uświadamia, jak wielką wartością jest edukacja i bezpieczne dzieciństwo. Dzieci chętnie opowiadały o szkołach, w których się uczą, dzieliły się swoimi osiągnięciami, a rodzice nie kryli dumy. Okazało się, że świadectwa z czerwonym paskiem nie są nieosiągalne dla uczniów z rodzin uchodźczych. Movsar, który zdał do szóstej klasy, wyrecytował piękny wiersz o… Polsce. Ten utalentowany mówca posługuje się pięcioma językami: czeczeńskim, polskim, rosyjskim, angielskim i hiszpańskim.

Caritas Polska realizuje wspólnie z 5 Caritas diecezjalnymi i MOPR w Lublinie projekt: „Indywidualny Plan Działania  – integracja azylantów, cudzoziemców ze statusem i ochroną uzupełniającą poprzez kompleksowe doradztwo i pomoc prawną.” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu na rzecz Uchodźców oraz budżetu państwa.

Wspieraj Caritas przez https://caritas.pl

źródło: https://caritas.pl

 

Podziel się z:
Oceń ten artykuł

Caritas Polska jest duszpasterską instytucją charytatywną Kościoła katolickiego i największą organizacją społeczno-charytatywną w Polsce, która niesie profesjonalną, wielowymiarową pomoc osobom wykluczonym, ubogim, idącym przez życie z różnego rodzaju deficytami. Caritas Polska, będąc ich głosem i rzecznikiem, odwołuje się do wyraźnie zdefiniowanych wartości ewangelicznych, które wyznaczają kryteria oceny rzeczywistości społecznej i odpowiednie zasady działania: zasadę dobra wspólnego, pomocniczości, solidarności i miłości społecznej.