O NAS
LOGOTYP migranciwpolsce.pl

Migranciwpolsce.pl to projekt zrzeszający fundacje
i stowarzyszenia pomagające uchodźcom i migrantom oraz instytucje działające na rzecz kryzysu humanitarnego na świecie.

Portal jest serwisem apolitycznym.
Nie jesteśmy związani z żadnym obozem politycznym.
Nasz projekt powstał z chęci pomagania najbardziej potrzebującym poprzez szerzenie informacji na temat działań, jakie są podejmowane przez instytucje niosące pomoc, a także z chęci uświadamia czytelników
i potencjalnych darczyńców odnośnie sytuacji związanej
z kryzysem humanitarnym na świecie.

Ważnym aspektem, który pozwala zrozumieć problemy współczesnego świata w kontekście kryzysu humanitarnego
i sfery związanej z tematyką uchodźców oraz migrantów, są zagadnienia geopolityczne, na które chcemy zwrócić szczególną uwagę.

Przekaż 1% podatku
EnglishGermanItalianPolishRussianUkrainian
oleksij-danilow

„Ukraina to nie Korea”: sekretarz Rady Bezpieczeństwa odpowiada Miedwiediewowi w sprawie podziału wzdłuż „38 równoleżnika

Ołeksij Daniłow, sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) Ukrainy, zareagował na słowa wiceprzewodniczącego Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej Dmitrija Miedwiediewa dotyczące rozwoju wydarzeń na Ukrainie „według koreańskiego scenariusza” oraz podział kraju wzdłuż warunkowego równoleżnika.

Źródło : Daniłow na Twitterze , Miedwiediew na Telegramie

Cytat Daniłowa : „Ukraina to nie Korea. Nie będzie 38 [koła szerokości geograficznej, który był używany jako granica przed wojną koreańską, teraz granica między Koreami – red.] i innych podobieństw, historii i scenariuszy innych ludzi narzucone z zewnątrz. Współrzędne ruchu „rosyjskiego okrętu wojennego” są ustalone, nie przewiduje się żadnych zmian, Siły Obronne Ukrainy działają”.

Szczegóły: Miedwiediew powiedział w swoim poście, że Ukraina wydaje się rozważać możliwość „scenariusza koreańskiego” w wojnie z Rosją, dążąc do upodobnienia się do Korei Południowej i mając nadzieję na wyzwolenie okupowanych terytoriów.

Jednak według Miedwiediewa „scenariusz koreański” jest niemożliwy, ponieważ Rosja jest „państwem z pełną suwerennością i najpotężniejszą bronią”. Zagroził też, że Ukraina zostanie „podzielona na części”.

Podsumowanie :

  • Pod koniec marca 2022 r. szef Głównego Zarządu Wywiadu Kyryło Budanow oświadczył , że Rosja będzie próbowała narzucić Ukrainie scenariusz „koreański” i zebrać wszystkie okupowane terytoria w jeden quasi-państwowy podmiot.
  • Minister obrony Ołeksij Reznikow w rozmowie z Ukraińską Prawdą w sierpniu 2022 roku powiedział, że „trasa koreańska jest dla nas niemożliwa z powodów, dla których Rosjanie mieliby taką szansę, gdyby zamrozili konflikt w 2014 roku”. „Ale Kreml nie był z tego zadowolony, przeszedł do otwartej ofensywy” – podkreślił szef MON.

Źródło:https://www.pravda.com.ua/eng/news/2023/02/7/7388328/

Autor: Tetiana Lozovenko

Podziel się z: