12.2 C
Warszawa
24 września, 2023, 08:03
MigranciwPolsce.pl
oleksij-danilow

„Ukraina to nie Korea”: sekretarz Rady Bezpieczeństwa odpowiada Miedwiediewowi w sprawie podziału wzdłuż „38 równoleżnika

Ołeksij Daniłow, sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) Ukrainy, zareagował na słowa wiceprzewodniczącego Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej Dmitrija Miedwiediewa dotyczące rozwoju wydarzeń na Ukrainie „według koreańskiego scenariusza” oraz podział kraju wzdłuż warunkowego równoleżnika.

Źródło : Daniłow na Twitterze , Miedwiediew na Telegramie

Cytat Daniłowa : „Ukraina to nie Korea. Nie będzie 38 [koła szerokości geograficznej, który był używany jako granica przed wojną koreańską, teraz granica między Koreami – red.] i innych podobieństw, historii i scenariuszy innych ludzi narzucone z zewnątrz. Współrzędne ruchu „rosyjskiego okrętu wojennego” są ustalone, nie przewiduje się żadnych zmian, Siły Obronne Ukrainy działają”.

Szczegóły: Miedwiediew powiedział w swoim poście, że Ukraina wydaje się rozważać możliwość „scenariusza koreańskiego” w wojnie z Rosją, dążąc do upodobnienia się do Korei Południowej i mając nadzieję na wyzwolenie okupowanych terytoriów.

Jednak według Miedwiediewa „scenariusz koreański” jest niemożliwy, ponieważ Rosja jest „państwem z pełną suwerennością i najpotężniejszą bronią”. Zagroził też, że Ukraina zostanie „podzielona na części”.

Podsumowanie :

  • Pod koniec marca 2022 r. szef Głównego Zarządu Wywiadu Kyryło Budanow oświadczył , że Rosja będzie próbowała narzucić Ukrainie scenariusz „koreański” i zebrać wszystkie okupowane terytoria w jeden quasi-państwowy podmiot.
  • Minister obrony Ołeksij Reznikow w rozmowie z Ukraińską Prawdą w sierpniu 2022 roku powiedział, że „trasa koreańska jest dla nas niemożliwa z powodów, dla których Rosjanie mieliby taką szansę, gdyby zamrozili konflikt w 2014 roku”. “Ale Kreml nie był z tego zadowolony, przeszedł do otwartej ofensywy” – podkreślił szef MON.

Źródło:https://www.pravda.com.ua/eng/news/2023/02/7/7388328/

Autor: Tetiana Lozovenko

Polecane wiadomości

Dziękujemy za mydełka przekazane w ramach akcji PODAJ MYDŁO Tym razem trafiły d…

Redemptoris Missio

Witaj na świecie Sarai Dziewczynka przyszła wczoraj na świat w ośrodku zdrowia…

Redemptoris Missio

Dzięki Waszym wpłatom wspieramy ośrodek zdrowia w Esseng, który prowadzi, s. Bar…

Redemptoris Missio

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej