O NAS
LOGOTYP migranciwpolsce.pl

Migranciwpolsce.pl to projekt zrzeszający fundacje
i stowarzyszenia pomagające uchodźcom i migrantom oraz instytucje działające na rzecz kryzysu humanitarnego na świecie.

Portal jest serwisem apolitycznym.
Nie jesteśmy związani z żadnym obozem politycznym.
Nasz projekt powstał z chęci pomagania najbardziej potrzebującym poprzez szerzenie informacji na temat działań, jakie są podejmowane przez instytucje niosące pomoc, a także z chęci uświadamia czytelników
i potencjalnych darczyńców odnośnie sytuacji związanej
z kryzysem humanitarnym na świecie.

Ważnym aspektem, który pozwala zrozumieć problemy współczesnego świata w kontekście kryzysu humanitarnego
i sfery związanej z tematyką uchodźców oraz migrantów, są zagadnienia geopolityczne, na które chcemy zwrócić szczególną uwagę.

Przekaż 1% podatku
EnglishGermanItalianPolishRussianUkrainian
UNHCR

UNHCR, Agencja ONZ ds. Uchodźców i Regionalna Administracja Państwowa w Chersoniu umacniają trwającą współpracę w zakresie wspierania osób dotkniętych wojną w odzyskaniu i odbudowie ich domów i życia

14 marca 2023 r. – UNHCR, Agencja ONZ ds. Uchodźców i Chersońska Obwodowa Administracja Państwowa podpisały dziś protokół ustaleń, który określa konkretne obszary współpracy mającej na celu złagodzenie skrajnych potrzeb humanitarnych ludzi mieszkających w regionie Chersoniu.

Od początku inwazji Federacji Rosyjskiej na pełną skalę na Ukrainę terytorium obwodu chersońskiego jest nieustannie atakowane. Wielu mieszkańców uciekło, szukając schronienia w innych częściach Ukrainy, podczas gdy osoby pozostające w grodach i wioskach położonych blisko linii frontu doświadczają regularnych ostrzałów, w wyniku których giną i niszczą budynki mieszkalne oraz infrastrukturę społeczną i krytyczną. Jednocześnie ludność zamieszkująca tereny obwodu chersońskiego, które w październiku i listopadzie 2022 r. zostały odzyskane przez rząd Ukrainy, zaczęła remontować swoje domy i odbudowywać swoje życie.

W odpowiedzi na kryzys humanitarny wywołany inwazją, UNHCR udziela krytycznej pomocy ludziom dotkniętym działaniami wojennymi. Priorytetowo traktuje się osoby znajdujące się w szczególnie trudnej sytuacji, takie jak osoby starsze, osoby niepełnosprawne i rodziny z małymi dziećmi. Rozdano niezbędne artykuły, takie jak materace, koce i zestawy kuchenne, a także pomoc pieniężną i materiały do ​​naprawy uszkodzonych domów. Wsparcie prawne i psychospołeczne zostało również zapewnione przez lokalnych partnerów UNHCR z organizacji pozarządowych. Do tej pory UNHCR wraz ze swoimi partnerami dotarło z tymi formami pomocy i usług do 4,9 miliona osób na Ukrainie.

W obwodzie chersońskim UNHCR wraz z partnerami dotarło do tej pory z pomocą humanitarną i ochroną do ponad 164 000 osób.

Przedstawicielka UNHCR na Ukrainie, Karolina Lindholm Billing, pochwaliła partnerstwo z Obwodową Administracją Państwową w Chersoniu podczas ceremonii podpisania umowy: Ukraina. Na podstawie niniejszego Memorandum of Understanding, UNHCR będzie nadal zapewniać pomoc humanitarną, taką jak niezbędne przedmioty i pomoc pieniężna, a także pomoc prawną, wsparcie psychospołeczne i doradztwo w zakresie ochrony mieszkańcom regionów frontowych, a także rozszerzyć nasze wsparcie w obszarach, które pomóc ludziom odzyskać siły, powrócić i odbudować swoje domy. Na mocy Porozumienia dostarczymy na przykład materiały budowlane do Vysoppillia hromada, aby ludzie tam mieszkający i powracający mogli uzyskać pomoc w naprawie zniszczonych domów,

Oleksandr Prokudin, szef Charkowskiej Obwodowej Administracji Państwowej, powiedział: „Nasi międzynarodowi partnerzy pomagają w odbudowie budynków zniszczonych przez ostrzał, dostarczając zestawy naprawcze i pomoc humanitarną. Współpraca z UNHCR będzie się dalej zacieśniać”.

Podpisanie Memorandum wpisuje się w inicjatywę „Ukraina jest w domu”, zainicjowaną w styczniu 2023 r. przez Ministerstwo Rozwoju Społeczności, Terytoriów i Infrastruktury Ukrainy. W ramach tej inicjatywy gminy w obwodzie chersońskim otrzymają materiały budowlane do naprawy dachów i okien poszczególnych domów.

 

ABY UZYSKAĆ ​​WIĘCEJ INFORMACJI PROSIMY O KONTAKT:

Saorlaith Ni Bhroin

Oficer łączności

nibhroin@unhcr.org

+ 380 50 489 4485

Źródło:https://www.unhcr.org/ua/en/54851-mou-with-khersonska-oblast-administration.html

Zdjęcie główne: Zdjęcie: © UNHCR/Octavian Mohorea

Autor: UNHCR

Podziel się z: