-2.8 C
Warszawa
6 grudnia, 2023, 13:05
MigranciwPolsce.pl
UNN

Japonia i Nowa Zelandia przyspieszą wymianę informacji wywiadowczych w związku z obawami Chin

KIJÓW. 27 lutego. UNN. W poniedziałek ministrowie spraw zagranicznych Japonii i Nowej Zelandii zgodzili się przyspieszyć negocjacje w sprawie umowy o wymianie danych wywiadowczych. Oba narody wyspiarskie zobowiązały się do wzmocnienia więzi bezpieczeństwa i współpracy w regionie Indo-Pacyfiku w obliczu powszechnego zaniepokojenia coraz bardziej asertywnymi działaniami Chin. Pisze o tym UNN w odniesieniu do AR.

Detale

Minister spraw zagranicznych Nowej Zelandii Nanaya Mahuta i jej japoński odpowiednik Yoshimasa Hayashi zobowiązali się do zapewnienia, że ​​wyspiarski region Pacyfiku, gdzie wpływy Chin szybko rosną, pozostanie stabilny i zamożny oraz wolny od obcej ingerencji i przymusu, oraz że prawa, wolności i suwerenność wszystkich kraje, niezależnie od wielkości i siły, były chronione.

Dodatek

W grudniu rząd japońskiego premiera Fumio Kishidy podjął kluczowe działania w celu modernizacji swojego systemu bezpieczeństwa i obrony, w tym zdolności do kontrataku, wbrew powojennej zasadzie ograniczenia Japonii do samoobrony i podwojeniu wydatków na obronę o pięć lat.

Kisida powiedział w poniedziałek na sesji parlamentarnej, że Ministerstwo Obrony kupuje 400 wyprodukowanych w USA pocisków samosterujących Tomahawk do rozmieszczenia już w 2026 roku. Tomahawki będą używane na niszczycielach wyposażonych w radar Aegis i są w stanie razić cele w odległości do 1600 kilometrów.

Źródło:https: https://www.unn.com.ua/uk/news/2017266-yaponiya-ta-nova-zelandiya-priskoryat-ugodu-pro-obmin-rozviddanimi-na-tli-poboyuvan-kitayu
Autor: Hałyna Kryżaniwska

Zdjęcie: UNN

Polecane wiadomości

“Nie mamy wśród naszych wolontariuszy zbyt wielu mężczyzn w sile wieku, więc dzi…

Redemptoris Missio

Finał akcji „Paczka dla niemowlaczka”.

Redemptoris Missio

Wysyłają kontener do Afryki. Darów jest tyle, że pakowanie potrwa dwa dni

Redemptoris Missio

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej