O NAS
LOGOTYP migranciwpolsce.pl

Migranciwpolsce.pl to projekt zrzeszający fundacje
i stowarzyszenia pomagające uchodźcom i migrantom oraz instytucje działające na rzecz kryzysu humanitarnego na świecie.

Portal jest serwisem apolitycznym.
Nie jesteśmy związani z żadnym obozem politycznym.
Nasz projekt powstał z chęci pomagania najbardziej potrzebującym poprzez szerzenie informacji na temat działań, jakie są podejmowane przez instytucje niosące pomoc, a także z chęci uświadamia czytelników
i potencjalnych darczyńców odnośnie sytuacji związanej
z kryzysem humanitarnym na świecie.

Ważnym aspektem, który pozwala zrozumieć problemy współczesnego świata w kontekście kryzysu humanitarnego
i sfery związanej z tematyką uchodźców oraz migrantów, są zagadnienia geopolityczne, na które chcemy zwrócić szczególną uwagę.

Przekaż 1% podatku
EnglishGermanItalianPolishRussianUkrainian
BELSAT

USA: Bradleye dla Ukrainy w drodze przez Atlantyk

Stany Zjednoczone wysłały na Ukrainę pierwsze bojowe wozy piechoty Bradley. Poinformowało o tym Dowództwo Transportu Sił Zbrojnych USA. Pierwsza dostawa zawierająca ponad 60 pojazdów opancerzonych Bradley opuściła w zeszłym tygodniu wybrzeże North Charleston w Karolinie Południowej. Przekazane maszyny pozwolą Ukraińcom utworzyć dwa bataliony zmechanizowane.
W raporcie amerykańskiej armii zauważono, że zapewni to Siłom Zbrojnym Ukrainy dodatkowe zdolności ofensywne i obronne w celu ochrony ich granic przed inwazją Rosji.

– Bradley to bardzo potężny pojazd, który dostarczamy Ukraińcom. Mamy nadzieję, że zwiększy to ich możliwości, aby zapewnić im postęp na polu bitwy i odzyskanie utraconych pozycji dzięki sprzętowi, który dorównuje lub przewyższa to, co mają Rosjanie – powiedziała generał Sił Powietrznych Jacqueline Van Ovost w wywiadzie dla Joint Force Quarterly.

Załadunek bojowych wozów piechoty Bradley w North Charleston w Karolinie Południowej.
Zdj. ustranscom.mi

Na początku stycznia administracja prezydenta USA Joe Bidena ogłosiła nowy pakiet pomocy wojskowej dla Ukrainy. Obejmował on bojowe wozy piechoty Bradley, działa samobieżne, pojazdy opancerzone, pociski ziemia-powietrze, miny przeciwpancerne i amunicję.

https://redkacja.belsat.tv/pl/news/20-01-2023-pentagon-oglosil-nowy-pakiet-broni-dla-ukrainy-w-tym-90-pojazdow-stryker-i-59-bradleyow

Pentagon powiedział, że szkolenie ukraińskiego personelu wojskowego do pracy z tymi maszynami powinno rozpocząć się pod koniec stycznia. Ale już 12 stycznia ministerstwo obrony Federacji Rosyjskiej poinformowało, że rzekomo zniszczyło na Ukrainie cztery bojowe wozy piechoty Bradley, których tam jeszcze nie ma.

 

Źródło: https://belsat.eu/pl/news/31-01-2023-usa-bradleye-dla-ukrainy-w-drodze-przez-atlantyk
pj/belsat.eu wg East24.info
Zdjęcie Główne: Załadunek bojowych wozów piechoty Bradley w North Charleston w Karolinie Południowej.
Zdj. ustranscom.mil

Podziel się z: