O NAS
LOGOTYP migranciwpolsce.pl

Migranciwpolsce.pl to projekt zrzeszający fundacje
i stowarzyszenia pomagające uchodźcom i migrantom oraz instytucje działające na rzecz kryzysu humanitarnego na świecie.

Portal jest serwisem apolitycznym.
Nie jesteśmy związani z żadnym obozem politycznym.
Nasz projekt powstał z chęci pomagania najbardziej potrzebującym poprzez szerzenie informacji na temat działań, jakie są podejmowane przez instytucje niosące pomoc, a także z chęci uświadamia czytelników
i potencjalnych darczyńców odnośnie sytuacji związanej
z kryzysem humanitarnym na świecie.

Ważnym aspektem, który pozwala zrozumieć problemy współczesnego świata w kontekście kryzysu humanitarnego
i sfery związanej z tematyką uchodźców oraz migrantów, są zagadnienia geopolityczne, na które chcemy zwrócić szczególną uwagę.

Przekaż 1% podatku
EnglishGermanItalianPolishRussianUkrainian
W-diecezji-opolskiej-nie-ustaje-pomoc-dla-Ukrainy

W diecezji opolskiej nie ustaje pomoc dla Ukrainy

Trwa piąty miesiąc wojny na Ukrainie. I piąty miesiąc wzmożonej pomocy uchodźcom przybywającym do Polski. W niesieniu wsparcia przybyszom nie ustaje opolska Caritas.

„Niech sobie znajdą schronienie i żywność.” Być może coraz częściej nawiedzają nas takie myśli w obliczu tysięcy uchodźców z Ukrainy od kilku miesięcy mieszkających z nami. Tymczasem Bóg, który nie wypuścił historii człowieka ze swoich rąk, powoli i stopniowo odsłania nam swoją wolę. „Jeśli ich puszczę zgłodniałych do domu, zasłabną w drodze, bo niektórzy z nich przyszli z daleka. Wy dajcie im jeść.” Jakże aktualne jest Słowo Boże!

Siódmy dyżur wydawania paczek w centrali Caritas przy ul. Szpitalnej 5A w Opolu odsłonił rosnące potrzeby uchodźców. W poniedziałek, 4 lipca br., w godzinach od 9.00 do 12.30 pomoc żywnościową odebrało 478 osób z Ukrainy. 388 z nich otrzymało 8-kilogramowe paczki o wartości 80 zł, wśród pozostałych 90 uchodźców rozdysponowano bony podarunkowe do zrealizowania w sklepach Biedronka o wartości 50 zł.
Przy wydawaniu paczek pracownikom centrali pomagali klerycy z Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu. Wielkim wsparciem są darowizny rzeczowe od Opolan oraz wpłaty mieszkańców diecezji opolskiej.

Dziękujemy osobom i instytucjom, które reagują na nasze apele o pomoc i uprzejmie prosimy o kontynuowanie różnych form wsparcia w postaci paczek z żywnością, czystej i zdatnej do natychmiastowego użycia odzieży letniej dla kobiet i dzieci.

opr. Anna Spałka

Wspieraj Caritas przez https://caritas.pl

źródło: https://caritas.pl

Podziel się z: