O NAS
LOGOTYP migranciwpolsce.pl

Migranciwpolsce.pl to projekt zrzeszający fundacje
i stowarzyszenia pomagające uchodźcom i migrantom oraz instytucje działające na rzecz kryzysu humanitarnego na świecie.

Portal jest serwisem apolitycznym.
Nie jesteśmy związani z żadnym obozem politycznym.
Nasz projekt powstał z chęci pomagania najbardziej potrzebującym poprzez szerzenie informacji na temat działań, jakie są podejmowane przez instytucje niosące pomoc, a także z chęci uświadamia czytelników
i potencjalnych darczyńców odnośnie sytuacji związanej
z kryzysem humanitarnym na świecie.

Ważnym aspektem, który pozwala zrozumieć problemy współczesnego świata w kontekście kryzysu humanitarnego
i sfery związanej z tematyką uchodźców oraz migrantów, są zagadnienia geopolityczne, na które chcemy zwrócić szczególną uwagę.

Przekaż 1% podatku
EnglishGermanItalianPolishRussianUkrainian
agata-duda-caritas

Wizyta Pierwszej Damy w Warsztacie Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Siedleckiej

Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Siedleckiej jest placówką pobytu dziennego dla osób niepełnosprawnych, które odbywają tu kompleksową rehabilitację zawodową i społeczną. 14 lutego 2023 roku w Warsztacie zorganizowano bal walentynkowy, a zajęcia w specjalistycznych pracowniach nawiązywały do święta zakochanych. Do udziału w obchodach została zaproszona Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda.

14 lutego Pierwsza Dama odwiedziła siedlecką placówkę Caritas. Przebywa w niej 40 osób niepełnosprawnych z umiarkowanym i znacznym stopniem niepełnosprawności, które podczas dziennych pobytów korzystają z terapii oraz możliwości spędzenia czasu z rówieśnikami i nawiązywania relacji.

W trakcie spotkania z kierownictwem, uczestnikami i pracownikami WTZ Agata Kornhauser-Duda zapoznała się z działalnością placówki, została zaproszona do dołączenia do walentynkowej zabawy i zajęć odbywających się w poszczególnych pracowniach.

WTZ Caritas Diecezji Siedleckiej w Siedlcach dysponuje w pełni wyposażonymi pracowniami: Ceramiczno-Witrażową, Doświadczania Świata, Muzyki i Teatru, Gospodarstwa Domowego, Krawiecką, Multimedialną, Reklamowo-Poligraficzną, Rękodzieła Artystycznego i Techniczno-Stolarską. Celem nadrzędnym placówki jest przygotowanie osoby niepełnosprawnej do zatrudnienia na chronionym lub otwartym rynku pracy.

Pierwsza Dama rozmawiała z uczestnikami warsztatów o integracji osób niepełnosprawnych, ich potrzebach i wyzwaniach, przed jakimi codziennie stają. Bycie niepełnosprawnym oznacza konfrontację z problemami na każdej płaszczyźnie, jak funkcjonowanie w rodzinie, poruszanie się po ulicy, kontakty z urzędami, zrobienie zakupów w sklepie. Zajęcia tego typu przyczyniają się nie tylko do doskonalenia umiejętności manualnych, lecz również do przeciwdziałania izolacji i służą usamodzielnianiu podopiecznych w kontekście społecznym.

     

 

Źródło: prezydent.pl

Fot. Grzegorz Jakubowski

Źródło: https://caritas.pl/

Zapraszamy do wsparcia CARITAS POLSKA 

Podziel się z: