O NAS
LOGOTYP migranciwpolsce.pl

Migranciwpolsce.pl to projekt zrzeszający fundacje
i stowarzyszenia pomagające uchodźcom i migrantom oraz instytucje działające na rzecz kryzysu humanitarnego na świecie.

Portal jest serwisem apolitycznym.
Nie jesteśmy związani z żadnym obozem politycznym.
Nasz projekt powstał z chęci pomagania najbardziej potrzebującym poprzez szerzenie informacji na temat działań, jakie są podejmowane przez instytucje niosące pomoc, a także z chęci uświadamia czytelników
i potencjalnych darczyńców odnośnie sytuacji związanej
z kryzysem humanitarnym na świecie.

Ważnym aspektem, który pozwala zrozumieć problemy współczesnego świata w kontekście kryzysu humanitarnego
i sfery związanej z tematyką uchodźców oraz migrantów, są zagadnienia geopolityczne, na które chcemy zwrócić szczególną uwagę.

Przekaż 1% podatku
EnglishGermanItalianPolishRussianUkrainian
UNN/ ZDJECIE

Za granicę ewakuowano ponad 5300 sierot i dzieci pozbawionych opieki rodzicielskiej

KIJÓW. 16 lutego. UNN. Na bezpieczne tereny Ukrainy ewakuowano 2826 sierot, dzieci pozbawionych opieki rodzicielskiej i pozostających pod opieką. 5325 dzieci wywieziono za granicę. Dziennikarz UNN został o tym poinformowany przez Departament Ochrony Praw Dziecka i Zapewnienia Równości Narodowej Służby Społecznej Ukrainy w odpowiedzi na prośbę.

Cytat

„Według danych zunifikowanego systemu informacyjno-analitycznego „Dzieci” służby dla dzieci zarejestrowały 2826 sierot, dzieci pozbawionych opieki rodzicielskiej, znajdujących się pod opieką i przeniesionych (ewakuowanych) na bezpieczne tereny Ukrainy, a także 5325 – przeniesionych (ewakuowanych) za granicę” – czytamy w odpowiedzi na prośbę.

Ponadto Narodowa Służba Społeczna poinformowała, że ​​Departament nie otrzymał żadnych wniosków o usunięcie dzieci od rodziców lub opiekunów, którzy pozostają na obszarach pierwszej linii.

Dodatek

2 lutego zastępca szefa Wydziału Prewencji Nieletnich Komendy Głównej Policji Jarosław Szanko poinformował , że w Bachmucie w obwodzie donieckim pozostaje 179 dzieci.

Źródło: https://www.unn.com.ua/uk/exclusive/2015744-za-kordon-evakuyuvali-ponad-5-3-tis-ditey-sirit-ta-pozbavlenikh-batkivskogo-pikluvannya

Zdjęcie główne: Annie Spratt

Podziel się z: