O NAS
LOGOTYP migranciwpolsce.pl

Migranciwpolsce.pl to projekt zrzeszający fundacje
i stowarzyszenia pomagające uchodźcom i migrantom oraz instytucje działające na rzecz kryzysu humanitarnego na świecie.

Portal jest serwisem apolitycznym.
Nie jesteśmy związani z żadnym obozem politycznym.
Nasz projekt powstał z chęci pomagania najbardziej potrzebującym poprzez szerzenie informacji na temat działań, jakie są podejmowane przez instytucje niosące pomoc, a także z chęci uświadamia czytelników
i potencjalnych darczyńców odnośnie sytuacji związanej
z kryzysem humanitarnym na świecie.

Ważnym aspektem, który pozwala zrozumieć problemy współczesnego świata w kontekście kryzysu humanitarnego
i sfery związanej z tematyką uchodźców oraz migrantów, są zagadnienia geopolityczne, na które chcemy zwrócić szczególną uwagę.

Przekaż 1% podatku
EnglishGermanItalianPolishRussianUkrainian
PAH

Zbiórka ubrań dla migrantek i migrantów na granicy z Białorusią

Dołącz do zbiórki Polskiej Akcji Humanitarnej i przekaż odzież dla migrantek i migrantów, przebywających na granicy polsko-białoruskiej, którzy pilnie potrzebują naszego wsparcia w czasie zimy.

Polska Akcja Humanitarna (PAH) już od 30 lat niesie pomoc ratującą zdrowie i życie. Działamy na całym świecie, reagując w miejscach, w których dochodzi do kryzysów humanitarnych spowodowanych przez katastrofy naturalne i konflikty zbrojne.

PAH działa również na terenie Polski. W Białymstoku prowadzi magazyn który jest punktem dystrybucji pomocy rzeczowej dla organizacji  działających na granicy polsko-białoruskiej. Dzięki współpracy z nimi pomoc dostarczana jest osobom potrzebującym.

Celem kampanii przy wsparciu Ubrania Do Oddania jest zebranie odzieży dla migrantek i migrantów na granicy z Białorusią

Obecnie panują bardzo niskie temperatury, ludziom brakuje ciepłych ubrań, leków, żywności i wody. W szczególnym niebezpieczeństwie są kobiety, w tym kobiety w ciąży oraz dzieci, narażone na hipotermię i odwodnienie.

W tym momencie najpilniej potrzebujemy ubrań, zapewniających ciepło i ochronę przed deszczem czy śniegiem, takich jak bluzy polarowe, kurtki zimowe oraz spodnie narciarskie.

W ramach naszej kampanii zbieramy jednak każdą odzież. Jedynym warunkiem jest to, aby była ona czysta, kompletna i niezniszczona – gotowa do ponownego wykorzystania.

Zasada naszej zbiórki jest następująca: każdy 1 kg ubrań to kolejne 1 zł na naszym wirtualnym koncie na platformie. Po zakończeniu zbiórki Ubrania Do Oddania przekażą nam wyselekcjonowaną odzież zimową o równowartości zebranych środków.

Dlaczego tak ważne jest, aby dotarła do nas konkretna odzież?

Potrzebujemy tylko takich ubrań, które spełniają swoje podstawowe zadanie – ochraniają przed trudnymi warunkami atmosferycznymi. Dlatego też w sytuacji przebywania 24h/dobę na zewnątrz o tej porze roku nie sprawdzi się odzież akrylowa, skórzana czy materiałowa, która absorbuje wilgoć.

Wierzymy, że każde wsparcie z Państwa strony jest w stanie przełożyć się na konkretną pomoc dla jak największej liczby osób, potrzebujących pomocy w polskich przygranicznych lasach.

Źródło: https://www.pah.org.pl/

https://www.ubraniadooddania.pl/

 

Podziel się z: