Warszawa może stać się biznesowym centrum Europy i w dalszym ciągu może wykorzystać słabnącą pozycję Londynu.
🚀 Pobierz teraz: https://maplord.io
🍵 Kup Najlepsze Herbaty: http://tuncia.pl
🛒 Odwiedź Nasz Sklep: https://globalista.pl
📈 Chcemy się ciągle rozwijać dlatego potrzebujemy Waszego wsparcia! Możecie to zrobić zostając patronem kanału! Więcej po kliknięciu opcji ,,wspieraj”
📰 Publikujemy: Poniedziałek 17:30 / Środa 17:30 / Sobota 15:30
Specjalne wydania mogą pojawiać się częściej!
📜 O czym dzisiejszy materiał:
Pod względem liczby wieżowców oraz ich wysokości, najwyższym miastem w Unii Europejskiej jest Warszawa. Stolica Polski może poszczycić się największą liczbą drapaczy chmur spośród miast w UE. Najwyższym budynkiem w Unii jest Varso Tower, który z iglicą ma aż 310 metrów wysokości. Zazwyczaj stolice finansowe świata kojarzą się z niczym innym jak upchanymi gęsto drapaczami chmur. Drapacze chmur to nowoczesne katedry kapitalizmu, przywykło się mówić, że im wyższe wieżowce, tym większe ambicje- w przypadku Warszawy ambicje są naprawdę ogromne, ale jest jej jeszcze daleko do statusu globalnego centrum finansowego- ba nawet w Europie nie wypadamy jakoś wybitnie dobrze. Global Financial Centres Index czyli tzw. GFCI klasyfikuje konkurencyjność centrów finansowych na podstawie ponad 29 000 ocen z ankiety online i ponad 100 indeksów organizacji takich jak Bank Światowy, Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) i Economist Intelligence Unit. Na tej podstawie ocenia się zdolności finansowe danego miasta oraz jego znaczenie na rynkach kapitałowych. Warszawa zajmuje w tym zestawieniu dopiero 99 miejsce na świecie, pozostając w tyle nawet za Pragą, Tallinem czy Kazachską Astaną. A dlaczego tak jest? To zaraz Wam wyjaśnię. Warszawa może być biznesowym centrum Europy i w dalszym ciągu może wykorzystać słabnącą pozycję Londynu, ale co musi się stać oraz jakie już teraz mamy możliwości o tym powiem Wam w dzisiejszym materiale. Zatem serdecznie was na niego zapraszam.
📖 O mnie i moim zespole:
Witajcie na kanale geopolityczno-ekonomicznym Globalista, gdzie od ponad ośmiu lat przenikamy gęstą sieć światowych wydarzeń, analizując ich finansowe i geopolityczne aspekty. Jestem absolwentem renomowanej uczelni Leona Koźmińskiego w Warszawie, a moja pasja do zgłębiania tajemnic globu prowadzi mnie do tworzenia głębokich reportaży, które chcę Wam dostarczyć. Jako niezależny dziennikarz nigdy nie uległem pokusie sprzedaży się innym mediom, pozostając wiernym wartościom prawdziwej niezależności. Zapraszam Was do podróży przez świat ,,gdzie informacje są kluczem, a wiedza jest naszą siłą.” Nasz zespół składa się z entuzjastów i profesjonalistów, którzy kochają swoją pracę dostarczając Wam najbardziej jakościowe materiały! Najnowsze informacje z Polski i ze świata znajdziecie właśnie u nas 🙂
🕜 Oś czasu:
0:00 Warszawa ma przed sobą ogromne możliwości
2:09 Zapraszam po nowe herbaty na tuncia.pl
2:59 Region metropolitalny Warszawy w porównaniu do innych regionów UE
5:20 Kazachska Astana – przykład sukcesu?
7:16 Światowe “stolice” biznesu
8:25 Polskie banki w skali światowej
9:53 Warszawa atrakcyjna dla globalnych firm
12:23 Co trzeba zmienić, aby Warszawa mogła być coraz lepsza?
#Polska #warszawa #gospodarka
Żródło: GlobalistaTV