Znajomość języka polskiego to dla osób z doświadczeniem uchodźczym i migranckim podstawa w procesie integracji – do którego trzeba dwojga! Bo integracja to proces wymagający obustronnego zaangażowania, wysiłku, dobrych chęci, czasu…
Społeczeństwo nam się starzeje, wiek emerytalny to wciąż 60/65, a osób migrujących będzie przybywać – więc dzielimy się z Wami równie prostą, co skuteczną i miłą ideą, do której mamy sprawdzoną metodę:
👉 KONWERSACJE OSÓB 60+ I OSÓB Z DOŚWIADCZENIEM MIGRANCKIM BĄDŹ UCHODŹCZYM!
Wspólnie z @towarzystwo inicjatyw twórczych ę opracowaliśmy metodę, którą przetestowaliśmy podczas pilotażowego projektu “Warszawa dla początkujących i zaawansowanych”. Poszło świetnie, więc uruchomiliśmy na większą skalę projekt “Polska dla początkujących i zaawansowanych – podaj dalej” – wspierający organizacje i instytucje samorządowe w organizacji konwersacji seniorów/seniorek i migrantów/migrantek.
Jak zorganizować konwersacje osób 60+ i osób z doświadczeniem migranckim bądź uchodźczym? “Jednym z najprostszych i najbardziej skutecznych sposobów uczenia języka obcego osób dorosłych są konwersacje w modelu jeden na jeden” – czytamy we wstępie. A dalej same praktyczne rady przedstawione w przystępny sposób.
Czytajcie i konwersujcie!
Publikacja jest dostępna na stronie “ę”:
https://e.org.pl/wp-content/uploads/2023/08/Podaj_dalej_podrecznik.pdf
Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach @Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny