Słowo uchodźca, od kilku lat, odmieniane jest przez polityków(-tyczki) oraz media przez wszystkie przypadki. Rzadko jednak migranci(-tki) mają okazję pokazać swoją perspektywę i wypowiedzieć się w swoim imieniu.
❓O systemowych problemach uchodźców(-czyń) mówi się mało – kto wie, czy mają dostęp do publicznej służby zdrowia lub dlaczego nie wszyscy mają dostęp do rynku pracy, choć muszą się utrzymać w Polsce. Jaką cenę płacą oni i ich dzieci za stereotypy panujące w przestrzeni publicznej?
Zapraszamy Was na wydarzenie online, podczas którego dowiecie się, dlaczego warto budować społeczeństwo włączające, kto tworzy radę Rada Uchodźców, działająca przy naszym stowarzyszeniu i jak działa ona na co dzień.
W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele i przedstawicielki Rady Uchodźców:
🟠 Tatiana Arant – pochodzi z Białorusi, opuściła swój kraj z powodu prześladowań ze strony reżimu, po wyborach prezydenckich w 2020 r.
🟠 Serdar Hodzhanepesov – aktywista walczący o prawa człowieka, prowadzi audycję “Solidarność i polityka przez poezja” w Imi-Radiu.
🟠 Khedi Alieva – pedagożka, aktywistka i animatorka społeczna, współzałożycielka i prezeska zarządu Fundacji Kobiety Wędrowne, prowadzi w Warszawie bistro o tej samej nazwie.
Spotkanie poprowadzi Katarzyna Batko-Tołuć. Dyrektorka Programowa Sieć Obywatelska – Watchdog Polska. Pracuje z lokalnymi inicjatywami rzeczniczymi i strażniczymi nad wypracowaniem strategii na rzecz zmiany.
🎥 Zapraszamy! Rozmowa odbędzie się online na fanpage Stowarzyszenia Interwencji Prawnej 18.03.2024. Startujemy o godz. 17. Spotkanie potrwa około godziny.
Link do wydarzenia znajdziecie na naszym profilu i w komentarzu pod postem 🙂.
***
Rada Uchodźców to projekt realizowany z dotacji programu Program Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy – finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.