CHCESZ POMÓC

CHCESZ POMÓC W DZIAŁANIU?

Wybiersz fundację, stowarzyszenie lub inny rodzaj działalności, który chciałbyś wesprzeć.

Pamiętaj, że fundacje utrzymują się dzięki Twojemu wsparciu. Bez Was ich działalność nie byłaby możliwa

Caritas Polska jest duszpasterską instytucją charytatywną Kościoła katolickiego i największą organizacją społeczno-charytatywną w Polsce, która niesie profesjonalną, wielowymiarową pomoc osobom wykluczonym, ubogim, idącym przez życie z różnego rodzaju deficytami. Caritas Polska, będąc ich głosem i rzecznikiem, odwołuje się do wyraźnie zdefiniowanych wartości ewangelicznych, które wyznaczają kryteria oceny rzeczywistości społecznej i odpowiednie zasady działania: zasadę dobra wspólnego, pomocniczości, solidarności i miłości społecznej.

DOWIEDZ SIĘ JAK POMÓC

Głównym celem Fundacji Humanosh jest upamiętnianie i upowszechnianie historii Sprawiedliwych wśród narodów świata, walka z rasizmem i nietolerancją oraz pomoc każdemu, kto ich doświadcza.

Fundacja pomaga uchodźcom, którzy przebywają między innymi w Mirnych Domach oraz ich najbliższym poprzez ułatwienie przeprowadzenia procesu legalizacji pobytu w Polsce. Fundacja wspiera ich także w załatwianiu spraw urzędowych, pracowniczych oraz prawnych.

Humanosh organizuje także Misje Medyczne, które są istotną częścią działalności Fundacji. Wraz z grupą medyków organizowane są konwoje humanitarne, transporty ewakuacyjne i wszelkie inne formy pomocy medycznej.

DOWIEDZ SIĘ JAK POMÓC

Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM)  jest organizacją międzyrządową, agendą ONZ ds. migracji. IOM powstało w 1951 r. W skład Organizacji wchodzą 173 kraje członkowskie, w tym od 1992 roku Polska.  Misją IOM jest promowanie uporządkowanej migracji z poszanowaniem praw człowieka, dla dobra wszystkich. IOM wspiera kraje w sprostaniu wyzwaniom operacyjnym i społeczno-gospodarczym związanym z migracjami, pomaga migrantom, chroni ich prawa. IOM promuje współpracę międzynarodową w zakresie migracji, pomaga w budowaniu kompetencji w zarządzaniu migracjami i znalezieniu rozwiązań dla wyzwań migracyjnych oraz udziela bezpośredniej pomocy migrantom i migrantkom. Propaguje  i wspiera rozwój społeczny i gospodarczy poprzez migracje, dba o poszanowanie praw i potrzeb migrantów i migrantek.

IOM działa w Polsce od 2002 roku na mocy porozumienia z rządem polskim i prowadzi różnego rodzaju programy migracyjne, w tym między innymi działania wspierające integrację migrantów i migrantek ze społeczeństwem polskim.

DOWIEDZ SIĘ JAK POMÓC

Powołanie Fundacji Kobiety Wędrowne poprzedziła  4-letnia wspólne zaangażowanie współzałożycielek w obszarach edukacji, pomocy i integracji imigrantów i uchodźców w lokalnych społecznościach. Jako grupa nieformalna, złożona z imigrantek oraz przedstawicieli/ek społeczności lokalnej, zrealizowałyśmy wiele przedsięwzięć, w oparciu o własne zasoby i pracę wolontariacką, małe granty miejskie oraz współpracę z organizacjami społecznymi i miejskimi instytucjami.

Dążymy do budowania otwartych społeczności lokalnych i rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.

Fundamentem naszej działalności są takie wartości jak poszanowanie godności i podmiotowości każdej osoby, solidarność i współodpowiedzialność za drugiego człowieka i jego losy, zaangażowanie na rzecz dobra wspólnego.

DOWIEDZ SIĘ JAK POMÓC

Fundacja rodzinna założona w 2013 roku przez Grażynę Kulczyk, dr. Jana Kulczyka i Dominikę Kulczyk. Walczy z dyskryminacją i nierównością dotykającymi kobiety i dziewczynki na całym świecie. Celem jej działań jest budowa rzeczywistości pozbawionej ograniczeń ze względu na płeć. Fundacja współpracuje z partnerami społecznymi w różnych częściach naszego globu, inicjując zmiany wykorzystujące zrównoważone rozwiązania. Jak dotąd Kulczyk Foundation zrealizowała międzynarodowe projekty pomocowe w 66 krajach na 6 kontynentach.

DOWIEDZ SIĘ JAK POMÓC

Fundacja Otwarty Dialog (ODF) powstała w Polsce w 2009 roku z inicjatywy ukraińskiej studentki i działaczki obywatelskiej Lyudmyly Kozlovskiej (obecnie sprawującej funkcję prezeski Fundacji). Od momentu założenia, cele statutowe Fundacji obejmują ochronę praw człowieka, demokracji i praworządności na obszarze postsowieckim. Początkowo Fundacja koncentrowała swoją uwagę przede wszystkim na Kazachstanie, Rosji, Ukrainie oraz – od 2016 r. – Mołdawii, jednak w lipcu 2017 r. obszar ten został rozszerzony ze względu na szybko pogarszającą się sytuację w Polsce i innych państwach członkowskich UE zmagających się z konsekwencjami antyliberalnej polityki prowadzonej przez ich populistyczne rządy.

DOWIEDZ SIĘ JAK POMÓC

Jesteśmy polską organizacją pozarządową, działającą od 1992 roku. Od 2004 roku jesteśmy także organizacją pożytku publicznego.

Udzielamy pomocy humanitarnej: jesteśmy tam, gdzie wsparcie jest najbardziej potrzebne. Działamy na całym świecie. Reagujemy w miejscach, w których wybuchają kryzysy humanitarne: katastrofy naturalne i konflikty zbrojne. Natychmiastowa odpowiedź na kryzys jest priorytetem, ale ważne jest też szukanie długoterminowych rozwiązań i zapobieganie kolejnym katastrofom.

DOWIEDZ SIĘ JAK POMÓC

Nasz pomysł na fundację to bycie pomostem między Darczyńcami a ludźmi w Afryce. Tam, na miejscu, działają setki ludzi czy organizacji, które doskonale znają miejscowe potrzeby. Często mają świetne pomysły, ale nie mają środków. Po co budować szkoły tam, gdzie potrzebne są plantacje albo odwrotnie? Centralne planowanie w Afryce zza biurka w Krakowie? Bez sensu. Wysyłanie kontenerów czy inżynierów? Bez sensu.

Piłka jest więc po stronie Afryki. Afrykańczycy, często zniechęceni doraźną, gotową pomocą, która nie daje szansy na trwałą poprawę ich sytuacji, widzą, że w końcu coś zależy od nich. Chcemy przełamywać stereotyp biernej Afryki. To Afryka, która działa. Która buduje, gdy dostaje szansę.

A nasza fundacja daje tę szansę – to POMOC KTÓRA DZIAŁA

DOWIEDZ SIĘ JAK POMÓC

Fundacja Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM) powstała w 2006 roku. Jest organizacją pożytku publicznego (KRS 0000259298) specjalizującą się w pomocy międzynarodowej:

  • humanitarnej (pomoc ofiarom klęsk żywiołowych, kryzysów lub konfliktów);
  • rozwojowej (wspieranie rozwoju społecznego i ekonomicznego);
  • ratunkowej (udzielanie pomocy medycznej, ratowniczej w sytuacji katastrof naturalnych i antropogenicznych).

Dotychczas realizowaliśmy projekty w Libanie, na Ukrainie, Madagaskarze w Nepalu, Peru, Sudanie Południowym, Ugandzie, w Tadżykistanie, Palestynie, Gruzji, Etiopii, Kenii, Zambii, Tanzanii oraz Bośni i Hercegowinie.

DOWIEDZ SIĘ JAK POMÓC

Fundacja Polskie Forum Migracyjne powstała w 2007 r., aby działać na rzecz poszanowania praw cudzoziemców w Polsce. Jest zarejestrowana w KRS pod numerem 0000272075, posiada status organizacji pożytku publicznego.

W PFM chcemy, by Polska była krajem, w którym ludzie różnych ras, religii i kultur żyją w zgodzie i szacunku, dążą do porozumienia i współdziałania. Naszą misją jest wspieranie integracji osób, które migrują do Polski – tak, by stała się dla nich drugą ojczyzną.

DOWIEDZ SIĘ JAK POMÓC

“Pomagamy chorym w miejscach, o których świat wolałby zapomnieć… Wspieramy Misjonarzy, którzy ratują ich życie!”

Fundacja Redemptoris Missio powstała w 1992 roku w Poznaniu z inicjatywy Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Założycielami Fundacji byli: Śp. prof. Zbigniew Pawłowski, ówczesny kierownik Kliniki Chorób Pasożytniczych i Tropikalnych UMP, Śp. ks. dr Ambroży Andrzejak – misjolog, oraz dr Norbert Rehlis. Od 1997 roku Fundacja zrzeszona jest w Medicus Mundi International – międzynarodowej sieci organizacji humanitarnych współpracujących ze sobą w dziedzinie opieki zdrowotnej na świecie.

Medicus Mundi wspierana jest przez Światową Organizacją Zdrowia (WHO).

DOWIEDZ SIĘ JAK POMÓC

Naszą misją jest pomoc najbardziej potrzebującym. Skupiamy się głównie na pomocy humanitarnej i edukacyjnej. Współpracujemy z lokalnymi partnerami, aby edukować dzieci i młodzież, karmić głodujących i leczyć najbiedniejszych. Organizujemy wolontariat zagraniczny dla młodych ludzi z Polski na rzecz potrzebujących w krajach Globalnego Południa. Pobudzamy wrażliwość na potrzeby innych i poczucie współodpowiedzialności za świat. Tworzymy filmy dokumentalne i reportaże, aby mówić o problemach i codzienności w krajach, do których docieramy z pomocą.

DOWIEDZ SIĘ JAK POMÓC

Stowarzyszenie Interwencji Prawnej jest organizacją pożytku publicznego, której statutowym celem jest podejmowanie działań na rzecz przestrzegania praw człowieka i przeciwdziałanie nierównemu traktowaniu. Wspieramy przede wszystkim uchodźców i uchodźczynie oraz migrantów i migrantki w Polsce. Obecnie stanowią oni jedną z grup silnie narażoną na dyskryminację oraz wykluczenie.

DOWIEDZ SIĘ JAK POMÓC

Stowarzyszenie Mudita wspiera mamy dzieci z niepełnosprawnościami, a także wszystkie inne osoby, które na co dzień opiekują się swoimi bliskimi z niepełnosprawnością. Nie możemy sprawić, że niepełnosprawność przestanie istnieć, ale możemy sprawić, by żyło się z nią lepiej.

DOWIEDZ SIĘ JAK POMÓC

Stowarzyszenie NOMADA to wrocławska organizacja pozarządowa działająca na rzecz praw człowieka. Pracujemy wśród środowisk migranckich, mniejszości etnicznych i religijnych oraz grup wykluczonych. Działamy głównie we Wrocławiu i interwencyjnie odpowiadamy na potrzeby osób z innych miast. Udzielamy nieodpłatnego poradnictwa m.in. w zakresie dokumentowania pobytu i pracy w Polsce, ochrony międzynarodowej oraz przemocy motywowanej uprzedzeniami. Pracujemy także w terenie asystując naszym klientom i klientkom w urzędach, szkołach, szpitalach, w sądach, na policji. Wspieramy edukację dzieci ze społeczności romskich migrantów z Rumunii mieszkających we Wrocławiu i pracujemy z osobami przebywającymi w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Krośnie Odrzańskim.

DOWIEDZ SIĘ JAK POMÓC

DAJEMY KOBIETOM SKRZYDŁA poprzez wyrównywanie szans ekonomicznych, społecznych i prawnych. Zapewniamy dostęp do edukacji, opieki medycznej oraz spełniamy Ich marzenia. Pomagamy Kobietom w Polsce i na świecie.

Od wielu lat, jeżdżąc z kamerą po świecie, spotykam niezwykłe Kobiety. I choć urodziłyśmy się w innych miejscach, mamy inny kolor skóry czy wyznanie więcej nas łączy niż różni. Każda z nas chce być szczęśliwa, kochać i być kochana, rozwijać się, zapewnić swoim dzieciom lepsze życie. Potrzebujemy czuć się bezpiecznie, żeby się uczyć i rozwijać. Los jednak nie dla wszystkich był łaskawy.

Teraz możemy to zmienić!

DOWIEDZ SIĘ JAK POMÓC

GlobalistaTV to kanał prowadzony przez Oskara Bednarskiego na YouTube. Oskar w sposób rzeczowy i przystępny opowiada o sytuacji geopolitycznej, państwach, granicach, historii. Przygotowane materiały przedstawiają jego punkt widzenia na daną sytuację, poparty rzeczową argumentacją.

Materiały prezentowane na naszym portalu są udostępniane dzięki uprzejmości kanału GlobalistaTV

WESPRZYJ FUNKCJONOWANIE KANAŁU

 

Kanał opisujący globalne wydarzenia ze sfery geopolityki, stosunków międzynarodowych, ekonomii, technologii, które kształtują współczesny świat.

WESPRZYJ FUNKCJONOWANIE KANAŁU