Młode osoby z Ukrainy, które po wybuchu wojny przyjechały do Polski, mierzą się z wieloma wyzwaniami


українська версія нижче

Młode osoby z Ukrainy, które po wybuchu wojny przyjechały do Polski, mierzą się z wieloma wyzwaniami – od zmiany otoczenia, przez barierę językową, po tęsknotę za domem i bliskimi. Aby dać im możliwość podzielenia się tym, co przeżywają – zarówno niełatwymi, jak i dobrymi sprawami – prowadzimy dyżury w języku ukraińskim i rosyjskim w telefonie zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111!

1 227 – tyle rozmów z młodymi osobami z Ukrainy przeprowadziliśmy w ciągu ostatnich trzech miesięcy – we wrześniu, październiku i listopadzie – w telefonie zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111.

Jeśli znasz młode osoby z Ukrainy, które Twoim zdaniem potrzebują wsparcia psychologicznego, albo po prostu rozmowy, koniecznie powiedz im o dyżurach w telefonie zaufania.
Dzieci i młodzież z Ukrainy mogą
dzwonić pod 116 111 codziennie w godzinach 14.00-24.00 oraz
napisać do nas na czacie na stronie: https://116111.pl/ua/

Dyżury w telefonie zaufania w języku ukraińskim i rosyjskim realizowane są we współpracy z UNHCR Polska, Agencją ONZ ds. Uchodźców.
——————————————-
Молоді люди з України, які приїхали до Польщі після початку війни, стикаються з багатьма випробуваннями – від зміни середовища, мовного бар’єру до туги за домівкою та коханими. Щоб дати їм можливість поділитися тим, що вони переживають – і важким, і хорошим – ми надаємо послуги українською та російською мовами на телефоні допомоги дітям та молоді 116 111!

1227 – саме стільки ми провели розмов із молодими людьми з України за останні три місяці на телефоні довіри 116 111.

Якщо ви знаєте молодих людей з України, які, на вашу думку, потребують психологічної підтримки чи просто розмови, обов’язково розкажіть їм про службу довіри.
Діти та підлітки з України можуть
Телефонуйте 116 111 щодня з 14.00 год
Напишіть нам у чат за адресою: https://116111.pl/ua/

Гаряча лінія українською та російською мовами здійснюється у співпраці з УВКБ ООН у Польщі, Агентством ООН у справах біженців.

#українська #версія #нижче #Młode #osoby #Ukrainy #które #wybuchu #wojny #przyjech..

Źródło: Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę

Related posts

Lama i Sama straciły rodziców z oczu podczas bombardowania. Ponad rok spędzili osobno. Teraz mogą już być raze…

– Siostry są dla mnie jak mamy i znam je lepiej niż mają własną mamę – mówi Mary, która od około sześciu lat m…

Zapraszamy na spotkanie Klubu Prawnika! Temat: „Zmiany w przepisach dotyczący…