Globalny KRACH – Wielkie OBAWY przed RECESJĄ w USA



Krach na Japońskiej giełdzie wywołał globalne obawy o recesję w USA i nadchodzący kryzys gospodarczy.
🚀 Pobierz teraz: https://maplord.io
🍵 Kup Najlepsze Herbaty: http://tuncia.pl

🛒 Odwiedź Nasz Sklep: https://globalista.pl

📈 Chcemy się ciągle rozwijać dlatego potrzebujemy Waszego wsparcia! Możecie to zrobić zostając patronem kanału! Więcej po kliknięciu opcji ,,wspieraj”

📰 Publikujemy: Poniedziałek 17:30 / Środa 17:30 / Sobota 15:30
Specjalne wydania mogą pojawiać się częściej!

📜 O czym dzisiejszy materiał:

08 sierpnia dosłownie 3 dni po wydarzeniach z Tokio, Donald Trump powiedział publicznie, że i teraz zacytuje z twittera ,,jesteśmy blisko krachu z 1929 roku, następnie depresji, a później kolejnej wojny światowej”. Koniec cytatu. Może to zdanie jest nieco na wyrost, ale widmo kryzysu można brać jak najbardziej na poważnie patrząc na dane. Ekonomiści twierdzą, że zdenerwowani inwestorzy przesadzili z groźbą recesji w USA, a nastroje na giełdzie w Japonii były przesadzone, ale czy napewno? Jeśli spojrzymy na rosnącą niemal bez przerwy gospodarkę Stanów Zjednoczonych wobec spadających możliwości wzrostowych Chin, Japonii oraz innych dużych gospodarek można mieć tutaj pewne obiekcje co do dalszego ,,skyrocket” jakie ma miejsce w przypadku ameryki. Nieskończony wzrost nie istnieje, a patrząc na to jak zachowywała się gospodarka pod przywództwem Waszyngtonu od lat 60 ubiegłego wieku- to można odnieść wrażenie, że to ciągle pompowany balonik. Właśnie tego inwestorzy się boją, że przyjdzie w pewnym momencie recesja w amerykańskiej gospodarce, a kiedy ta przyjdzie może wywołać największy krach od dziesięcioleci. Niemniej wzrost PKB to najprostsze dane i najłatwiejsze do zrozumienia, a co jest jeszcze niepokojącego? Liczba przeterminowanych płatności kredytów samochodowych i kart kredytowych wzrosła, zwłaszcza wśród gospodarstw domowych o niższych dochodach. Nie jest to jeszcze wynik podobny do tego z 2008 roku, ale widać wyraźny trend wzrostowy, który nie był obserwowany od czasu ostatniego dużego kryzysu gospodarczego. Wykres z końcówki kwietnia, który teraz widzicie, przedstawia różnicę między rentownościami 10-letnich i 30-letnich obligacji skarbowych USA.

📖 O mnie i moim zespole:
Witajcie na kanale geopolityczno-ekonomicznym Globalista, gdzie od ponad ośmiu lat przenikamy gęstą sieć światowych wydarzeń, analizując ich finansowe i geopolityczne aspekty. Jestem absolwentem renomowanej uczelni Leona Koźmińskiego w Warszawie, a moja pasja do zgłębiania tajemnic globu prowadzi mnie do tworzenia głębokich reportaży, które chcę Wam dostarczyć. Jako niezależny dziennikarz nigdy nie uległem pokusie sprzedaży się innym mediom, pozostając wiernym wartościom prawdziwej niezależności. Zapraszam Was do podróży przez świat ,,gdzie informacje są kluczem, a wiedza jest naszą siłą.” Nasz zespół składa się z entuzjastów i profesjonalistów, którzy kochają swoją pracę dostarczając Wam najbardziej jakościowe materiały! Najnowsze informacje z Polski i ze świata znajdziecie właśnie u nas 🙂

🕜 Oś czasu:

#Polska #USA #recesja

Żródło: GlobalistaTV

Related posts

Dlaczego relacje Polaków i Żydów budzą takie emocje?

Jak Ameryka wysysa siły witalne Europy.

Czy POLSKA prezydencja w UE będzie SUKCESEM?