Dzisiaj jest Światowy Dzień Osób Uchodźczych….


Dzisiaj jest Światowy Dzień Osób Uchodźczych.

🫶 W Mudicie zawsze dążyliśmy do tego, by udzielać wsparcia rodzinom osób z niepełnosprawnościami niezależnie od ich pochodzenia, a od ponad 2 lat udzielamy szerzej zakrojonej pomocy osobom uchodźczym z Ukrainy.

Nie zawsze jest to łatwe, zwłaszcza, gdy zderzamy się z brakiem rozwiązań systemowych czy brakiem środków finansowych i koniecznością zamknięcia się kolejnych miejsc udzielających niezbędnego wsparcia…

Parę dni temu nasz Integracyjny Punkt Wsparcia Mudita w Warszawie zakończył działalność, ale na szczęście dalej można liczyć na naszą pomoc!

⚠️ W celu uzyskania pomocy dla osób z niepełnosprawnościami i ich bliskich z Ukrainy zapraszamy do kontaktu z naszą infolinią pomocową:

☎️ INFOLINIA
PN. – PT. 10:00 – 18:00
📲 +48 539 866 471
📧 ukraina@stowarzyszeniemudita.pl
Połączenie bezpłatne!

👉 Za pośrednictwem infolinii w Warszawie skorzystać z pomocy asystentki mobilnej Oksany w dotarciu do urzędu lub lekarza i w załatwieniu spraw urzędowych lub związanych z niepełnosprawnością.

💙💛 Nasza psycholożka Anna Witkowska prowadzi w Warszawie konsultacje psychologiczne dla dzieci i dorosłych w języku ukraińskim w Centrum Wielokulturowe w Warszawie (ul. Jagiellońska 56) lub online.

✍️ Zapisy:
+48 507 583 525
anna.vitkouskaya@stowarzyszeniemudita.pl

🎭🎈Cały czas zapraszamy na nasze wydarzenia wytchnieniowe i integracyjne dla dzieci i dorosłych, które prowadzi Iryna wraz ze swoim zespołem – po polsku oraz ukraińsku. 🙂
🎨Арт-терапія, творчі майстер-класи, сімейні поїздки в цікаві місця
🇵🇱 Польща 360 – зустрічі для дорослих про польську історію та культуру.

📍 Spotkania odbywają się w Centrum Wielokulturowe w Warszawie (ul. Jagiellońska 56) oraz z w różnych ciekawych miejscach w Warszawie.

📅 Informacje i zapisy w kalendarzu wydarzeń:
www.stowarzyszeniemudita.pl/kalendarz-wydarzen

Bądźcie z nami 🙂

[UKR] 🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Пункт Підтримки Інтеграції в Варшаві припинив діяльність, але ви все ще можете розраховувати на нашу допомогу!
З метою отримання допомоги для осіб з інвалідністю та їх близьких з України будь ласка, будь ласка, зверніться до нашої гарячої лінії:

☎️ Інфолінія
ПН.-ПТ. 10:00 – 18:00
📲 +48 539 866 471
📧ukraina@stowarzyszeniemudita.pl

Дзвінки безкоштовні!

👉 Через гарячу лінію в Варшаві можна скористатися допомогою мобільної асистентки Оксани під час звернення до адміністративної установи чи лікаря, а також у вирішенні офіційних питань або справ, пов’язаних з інвалідністю.

💙💛 Наш психолог Анна Вітковська проводить психологічні консультації для дітей та дорослих українською мовою в Мультикультурному центрі у Варшаві Centrum Wielokulturowe w Warszawieie (вул. Jagiellońska 56) або онлайн.

Записи:
+48 507 583 525
anna.vitkouskaya@stowarzyszeniemudita.pl

🎭🎈Надалі запрошуємо вас на наші заходи відпочинку та інтеграції для дітей та дорослих, які проводить Ірина та її команда 🙂
🎨Арт-терапія, творчі майстер-класи, сімейні поїздки в цікаві місця
🇵🇱Польща 360 – зустрічі для дорослих про польську історію та культуру.

📍 Зустрічі відбуваються в Мультикультурному центрі Centrum Wielokulturowe w Warszawie w Warszawie (вул. Jagiellońska 56) та в різних місцях у Варшаві.

✍️📅 Інформація та записи в календарі подій:
www.stowarzyszeniemudita.pl/kalendarz-wydarzen

Залишайтеся з нами. 🙂

▪️ Projekt „Wsparcie ratujące życie oraz uwzględniające kwestie równości płci, w tym w dziedzinie zdrowia reprodukcyjnego i ochrony przed przemocą związaną z płcią dla wszystkich dotkniętych konfliktem osób w Ukrainie i w Polsce” jest realizowany we współpracy z organizacją CARE Poland i finansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec.
▪️ Nasze wsparcie dla osób uhodźczych współfinansuje Polska Akcja Humanitarna (PAH) oraz CARE Poland.




Żródło materiału: Stowarzyszenie MUDITA

Related posts

Szczęśliwa siódemka! Jesteśmy szczęśliwi, że już za tydzień zagra Najpięknie…

Każdy rodzic czasem zmaga się z trudnymi emocjami. Nawet ci, którzy na co dzień …

DZIĘKUJEMY! To dzięki Wam dziewczęta ulicy w Angoli otrzymały szansę edukacji. To dla nich pierwszy i bardzo …