Przez ostatnie 3 miesiące pracowaliśmy nad projektem mającym na celu zwiększenie świadomości i wiedz…


Przez ostatnie 3 miesiące pracowaliśmy nad projektem mającym na celu zwiększenie świadomości i wiedzy na temat dostępności kultury dla rodzin osób z niepełnosprawnościami, w tym rodzin z doświadczeniem migracji. Na podstawie wyników naszych badań oraz informacji, którymi podzieliły się z nami instytucje kultury z całej Polski, opracowujemy raport z rozpoznanymi problemami w zakresie dostępności i rozwiązaniami, które tę dostępność pozwolą zapewnić. Już wkrótce Wam go udostępnimy!

A tymczasem zapraszamy Was do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi, które przygotowaliśmy dla instytucji kultury oraz wszystkich zainteresowanych tym tematem. Rozmawiamy w nich o kulturze włączającej, która uwzględnia potrzeby… nas wszystkich. Bo dostępność to temat, który dotyczy każdej osoby.

🎙️Nagrania znajdziecie na naszym YouTube – linki zostawiamy w komentarzach. Mają napisy oraz tłumaczenie na Polski Język Migowy.

● Projekt “Kultura włączająca. Dostępność kultury dla rodzin osób migranckich z niepełnosprawnościami w Polsce” realizujemy dzięki wsparciu Funduszu Tutaj organizowanego przez Ashoka w Polsce.

Dziękujemy za współpracę Annie Zdzieborskiej z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie / Museum of Modern Art in Warsaw, Natalii @Brzeszczyńska – Niezależny Koordynator Dostępności, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki / Zachęta National Gallery of Art, a także miejscom tworzącym kulturę z całej Polski, które przyłączyły się do naszej inicjatywy!

Zapraszamy do słuchania!




Żródło materiału: Stowarzyszenie MUDITA

Related posts

Lama i Sama straciły rodziców z oczu podczas bombardowania. Ponad rok spędzili osobno. Teraz mogą już być raze…

– Siostry są dla mnie jak mamy i znam je lepiej niż mają własną mamę – mówi Mary, która od około sześciu lat m…

Zapraszamy na spotkanie Klubu Prawnika! Temat: „Zmiany w przepisach dotyczący…