Przeciwdziałanie przemocy ze względu na płeć to jedno z najważniejszych wyzwań w obszarze wsparcia s…


Przeciwdziałanie przemocy ze względu na płeć to jedno z najważniejszych wyzwań w obszarze wsparcia społecznego. Szczególnie wymagająca i obciążająca jest pomoc osobom doświadczającym przemocy domowej, co doskonale rozumieją pracownice Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej oraz Centrów Interwencji Kryzysowej.

To one, często pozostając w cieniu, stanowią fundament systemu wsparcia, nieustannie mierząc się z trudnymi warunkami pracy oraz wyzwaniami instytucjonalnymi.

Bez ich zaangażowania nasz program wsparcia migrantek i uchodźczyń doświadczających przemocy nie mógłby funkcjonować w sposób tak efektywny. To one nie ustają w wysiłkach, gdy zgłaszamy przypadki krzywdy wobec dzieci i napotykamy opóźnienia w reakcjach systemowych.

Dzięki ich determinacji inicjowane są działania rzecznicze na poziomie lokalnym, poprawiające procedury i wychodzące poza formalny zakres obowiązków.

Naszym wspólnym celem jest zapewnienie kobietom i matkom dostępu do bezpiecznego, długofalowego schronienia, niezależnie od ich pochodzenia czy narodowości. To możliwe dzięki współpracy z instytucjami i organizacjami, które codziennie angażują się w działania na rzecz osób doświadczających przemocy.

W ramach Kampanii 16 Dni Przeciwdziałania Przemocy ze Względu na Płeć pragniemy wyrazić szczególne podziękowania dla
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we Wrocławiu oraz Centrum Interwencji Kryzysowej we Wrocławiu – za gotowość do współpracy, profesjonalizm i ogromne zaangażowanie.

Stowarzyszeniu Akson, Centrum Praw Kobiet – Oddział we Wrocławiu, Fundacji Non Licet oraz Klubowi Integracji Społecznej – za wsparcie i wspólne działania na rzecz osób doświadczających przemocy.

🖤 Szczególne wyrazy uznania kierujemy do Agnieszki Strzechy oraz Izabeli Pawłowskiej z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu za ich niezrównane zaangażowanie, empatię i determinację w codziennej pracy.

To dzięki takim osobom i instytucjom, które nie boją się podejmować najtrudniejszych wyzwań, system wsparcia staje się bardziej skuteczny i ludzki. Ich praca jest dowodem na to, że współpraca, solidarność i siostrzeństwo mogą być siłą napędową realnych zmian.

Jak co roku, w ramach Kampanii 16 Dni oraz akcji Wrocław Bez Przemocy, MOPS Wrocław realizuje inicjatywę Biała Wstążka – zapraszamy wszystkie osoby, które nie godzą się na normalizowanie przemocy, do włączenia się w tę akcję.

***
Działania Stowarzyszenia Nomada w obszarze przeciwdziałania przemocy ze względu na płeć, są możliwe dzięki wsparciu ze strony m.in. UNHCR Polska UNHCR, the UN Refugee Agency, Diakonie Katastrophenhilfe, Auswärtiges Amt, Choose Love, a także dzięki naszym Darczyniom i Darczyńcom.




Żródło materiału: Stowarzyszenie NOMADA

Related posts

Lama i Sama straciły rodziców z oczu podczas bombardowania. Ponad rok spędzili osobno. Teraz mogą już być raze…

– Siostry są dla mnie jak mamy i znam je lepiej niż mają własną mamę – mówi Mary, która od około sześciu lat m…

Zapraszamy na spotkanie Klubu Prawnika! Temat: „Zmiany w przepisach dotyczący…