Już w środę, #12 newsletter prawny SIP. Jeśli chcesz co miesiąc otrzymywać podsumowanie najważniejszych wydarz…


Już w środę, #12 newsletter prawny SIP. Jeśli chcesz co miesiąc otrzymywać podsumowanie najważniejszych wydarzeń z dziedziny migracji i azylu, dotyczących Polski – zapisz się do naszego newslettera:
➡️ https://bit.ly/newsletterSIP

Co wydarzyło się w ostatnim miesiącu? W środowym wydaniu newslettera znajdziesz:
🟠 orzeczenia dotyczące ośrodków strzeżonych dla cudzoziemców, granicy polsko-białoruskiej, ochrony międzynarodowej czy zezwoleń na pobyt. W tym, m.in. o przyznanym przez sąd zadośćuczynieniu za niesłuszną detencję dla kobiety z Iraku, która spędziła pół roku w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców, mimo, że nie prowadzono wobec niej żadnych czynności w postępowaniach administracyjnych, oraz wyroku WSA dot. wywiezienia cudzoziemca ze złamaną nogą w bagażniku za płot graniczny, mimo że wypisano go ze szpitala z szyną stabilizującą i skierowaniem na operację.
🟠 wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w sprawie czterech obywateli Tadżykistanu, którym wydano liczne decyzje o odmowie wjazdu pomimo ich deklaracji o chęci ubiegania się o ochronę międzynarodową na polsko-ukraińskim przejściu granicznym.
🟠 raporty, analizy i wystąpienia, w tym m.in. najnowszy raport dot. dzieci romskich z Ukrainy, raport NIK o niewydolności urzędów wojewódzkich czy nasz komentarz do zmian w ustawie o cudzoziemcach.
🟠 nowe publikacje i artykuły naukowe, na które warto zwrócić uwagę, w tym m.in. publikację Tomasza Sieniowa „Polska (wciąż) narusza prawa osób poszukujących ochrony międzynarodowej” czy wywiad z Magdaleną Bartosiewicz o syt. osób z Ukrainy „Uchodźcy nadal potrzebują naszej pomocy”.

Zachęcamy do subskrypcji i czytania! 🧐



Żródło materiału: Stowarzyszenie Interwencji Prawnej

Related posts

Koniecznie wyruszcie z nami do Czadu Już za trzy tygodnie Dżesika i Robert, w Waszym imieniu, będą nieść pomoc…

Chcesz wesprzeć cel 33. Finału WOŚP, ale nie wiesz, czy uda Ci się kwestować na…

Stereotyp to myślenie w sposób nadmiernie uproszczony i uogólniający na temat osoby lub grupy osób. Myślenie t…