Stop nieludzkiemu traktowaniu na granicach Europy Budowanie twierdzy Europa nie jest odpowiedzią na migracj…


‼️ Stop nieludzkiemu traktowaniu na granicach Europy ‼️

Budowanie twierdzy Europa nie jest odpowiedzią na migracje. W dobie globalnego obrotu towarami, konfliktów i katastrof klimatycznych nie możemy zamykać się na ludzi, których konsekwencje tych zjawisk dotyczą najbardziej.

Jeśli prawa człowieka nie są powszechne i uniwersalne, jeśli stosuje się je wybiórczo – to po prostu oznacza, że się ich nie stosuje.

❌ Druty żyletkowe, zapory, mury, przemoc służb, blokowanie pomocy humanitarnej, umowy deportacyjne z państwami łamiącymi prawa człowieka, kryminalizacja pomocy humanitarnej – to bestialskie praktyki, mające na celu powstrzymanie osób migrujących.

Granica polsko-białoruska, szlak bałkański, Morze Śródziemne, kanał La Manche – nikt nie wybiera tak niebezpiecznej drogi bez powodu.

W odpowiedzi na tę sytuację rozpoczęła się właśnie kampania „Stop the Inhumanity at Europe’s Borders!” zainicjowana przez United Against Inhumanity. 86 organizacji społecznych, w tym nasze stowarzyszenie, przyłączyło się do międzynarodowego apelu.

Kampania opiera się na 7 postulatach:
1. Zaprzestanie pushbacków zarówno na wodzie jak i na lądzie.
2. Umożliwienie niesienia pomocy osobom migrującym.
3. Kontrole graniczne przeprowadzane zgodnie z prawem, opierające się na humanitarnych procedurach.
4. Sprawiedliwość i zadośćuczynienie dla osób, których prawa są łamane na europejskich granicach lub których bliscy stracili życie.
5. Umożliwienie bezpiecznej migracji.
6. Nie dla umów deportacyjnych z państwami łamiącymi prawa człowieka oraz przenoszenia osób w procedurach migracyjnych poza kraje europejskie.
7. Przeprowadzenie reformy Frontexu.

➡️ Pełną treść apelu oraz informacje jak przystąpić do kampanii znajdziecie na stronie: https://www.against-inhumanity.org/campaigns/stop-the-inhumanity-at-europes-borders/



Żródło materiału: Stowarzyszenie Interwencji Prawnej

Related posts

Lama i Sama straciły rodziców z oczu podczas bombardowania. Ponad rok spędzili osobno. Teraz mogą już być raze…

– Siostry są dla mnie jak mamy i znam je lepiej niż mają własną mamę – mówi Mary, która od około sześciu lat m…

Zapraszamy na spotkanie Klubu Prawnika! Temat: „Zmiany w przepisach dotyczący…