20.5 C
Warszawa
18 lipca, 2024, 03:26
MigranciwPolsce.pl
Aby-nie-stracili-wiary-w-dobrego-Boga

Aby nie stracili wiary w dobrego Boga

Nieszczęście wojny gnębi nie tylko tych, którzy pozostali w Ukrainie ale także wyniszcza tych, którzy uciekli z kraju. Troska jednych o drugich przechodzi w udrękę i sprawia, że życie staje się niemal nie do wytrzymania. Krew po jednej stronie Ukrainy i łzy po drugiej stronie, płyną po cichu. Caritas Diecezji Opolskiej pomaga Ukraińcom w przełamywaniu potęgi zła. Pamiętając o nich pokazujemy, że nie akceptujemy krzywdy jakiej doświadczają.

Pomagamy zarówno na poziomie spraw codziennych, troszcząc się o to, czy mają co jeść, czy mają co pić, czy mają w co się przyodziać, ale także poprzez codzienną modlitwę prosząc Boga o siły ducha, pokonywanie lęków i samotności. Aby z serc Ukraińców nie zniknęła wiara w Boga i w Jego panowanie nad światem, centrala Caritas Diecezji Opolskiej co tydzień obejmuje pomocą ponad pół tysiąca uchodźców w sercu diecezji.

  • 11 lipca br., w trakcie ósmego dyżuru, 534 osoby otrzymały paczki żywnościowe. Dodatkowo, spełniamy prośby o przedmioty, których potrzebę odsłania codzienność: patelnie, garnki, koce, pościel, poduszki. Ostatnie życzenia częściowo zaspakajają darowizny mieszkańców diecezji. Dziękujemy za nieustające wsparcie.
  • 11 lipca br., centrala Caritas wysłała darowiznę finansową dla Diecezji Odesko-Symferopolskiej, w wysokości 10 tys. euro. Pomoc dla mieszkańców Odessy nad Morzem Czarnym organizuje zespół wolontariuszy skupiony przy biskupie Stanisławie Szyrokoradiuku.
  • Wielkimi krokami zbliża się do końca remont b. klasztoru w Długomiłowicach. Znajdzie w nim schronienie około 15-20 uchodźców.

opr. ks. dr Arnold Drechsler
dyr. Caritas Diecezji Opolskiej

Wspieraj Caritas przez https://caritas.pl

źródło: https://caritas.pl

 

Polecane wiadomości

Skip to content