7.9 C
Warszawa
2 marca, 2024, 00:52
MigranciwPolsce.pl
Dziś Światowy Dzień Chorego  W swoim orędziu na tę okoliczność papież Franiszek ...
WIADOMOŚCI-AKTUALNOŚCICaritas

Dziś Światowy Dzień Chorego W swoim orędziu na tę okoliczność papież Franiszek …


Dziś Światowy Dzień Chorego 💊💉 W swoim orędziu na tę okoliczność papież Franiszek podkreśla: “Pierwszą formą opieki, jakiej potrzebujemy w chorobie, jest bliskość pełna współczucia i czułości”. ❤️‍🩹 Hospicja Caritas są miejscami, w którym miłość, współczucie i czułość można nabierać łyżkami. To miejsca, do których chorych się nie “oddaje”, lecz którym powierza się opiekę nad nimi. To miejsca, w których tak samo ważne są godne przeżywanie choroby i odchodzenie bez bólu, jak relacje. Zresztą co tu dużo opowiadać – zobaczcie, co mówi pani Elżbieta Nowek, pacjentka Hospicjum Caritas im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach.
*
*
*
Caritas Polska oraz Caritas diecezjalne prowadzą 247 placówki hospicyjne i opieki długoterminowej w całym kraju. Niesiemy pomoc niemal 30 000 chorym rocznie. Prosimy o wsparcie, by móc tę pomoc nieść jak najlepiej 🙏 ➡️JAK WESPRZEĆ HOSPICJA? ✅przekaż 1,5% podatku (KRS: 0000198645)
lub
✅wpłać darowiznę poprzez stronę: caritas.pl/hospicja Dziękujemy! #caritaspolska #polska #choroba #światowydzieńchorego
Żródło materiału CARITAS POLSKA

Polecane wiadomości

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale w każdej chwili możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej