19.1 C
Warszawa
30 września, 2023, 18:55
MigranciwPolsce.pl
pomoc-dla-ukrainy

Kolejna transza pomocy dla Ukrainy od bielsko-żywieckiej Caritas

Ks. Igor Kozankiewicz, dyrektor Caritas Diecezji Samborsko-Drohobyckiej, odwiedził Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej, która od początku wojny w Ukrainie pomaga poszkodowanym w wyniku działań zbrojnych. Dzięki ofiarności parafian z Janowic udało się zebrać kolejne dary dla Ukraińców.

Podczas mszy świętych w Janowicach, w ostatnią niedzielę dyrektor drohobyckiej Caritas wygłosił kazania, wspólnie z parafianami modlił się za swoją ojczyznę oraz kwestował na rzecz zaspokojenia najpilniejszych potrzeb w Ukrainie. Podczas mszy oraz za sprawą wpłat od darczyńców udało się zgromadzić i przekazać 21 tys. złotych oraz 70 kartonów z darami rzeczowymi.

To kolejny etap współpracy Caritas Diecezji Samborsko-Drohobyckiej i Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Wcześniej bielsko-żywiecka Caritas dostarczyła do Drohobycza m.in. artykuły pierwszej potrzeby (żywność, artykuły higieniczne, chemiczne, ubrania, karimaty, materace, koce, itp.) oraz sprzęt i materiały medyczne (ultrasonograf z sondami, kardiomonitor, leki i środki opatrunkowe).

Wspieraj Caritas przez https://caritas.pl

źródło: https://caritas.pl

Polecane wiadomości

Światowy Dzień Walki z Marnowaniem Jedzenia za nami, ale jego przesłanie pozost…

CARITAS

UWAGA: KONKURS POKAŻ, JAK ZAMIENIASZ MARNOWANIE NA POMAGANIE…

CARITAS

Nasza pomoc dociera również do Etiopii Dzięki Waszym wpłatom możemy sfinansować…

Redemptoris Missio

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej